elon-muskin-windows-11-aciklamasiyla-bu-turlu-dalga-gectiler-iE3e3ara.jpg

Elon Musk’ın Windows 11 açıklamasıyla bu türlü dalga geçtiler

Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta sonu Microsoft’la yaşadıklarını daha evvel buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Yeni bir Windows 11 dizüstü bilgisayar satın alan Musk, sisteme erişmenin tek yolunun bir Microsoft hesabı oluşturmak olduğunu ve bunun da Microsoft’un yapay zekasına bilgilerine erişim sağladığını düşünerek öfkelenmişti.

Ancak, bu büsbütün hakikat değil. Yapılan paylaşıma, Musk’ın platformda geçersiz haberlerin yayılmasını azaltmak için kullandığı kendi özelliği olan Topluluk Notları’ndan bile cevap geldi. Hatta kimi kullanıcılar daha da ileri giderek Musk’ın gönderisiyle epeyce yaratıcı bir formda alay etmeye karar verdi.

Textio CEO’su Jensen Harris, tanıdık gelen bir yorumla milyarderi alaya aldı: “Yeni bir Tesla aldım ve bir Tesla hesabı oluşturmadığım sürece kullanmama müsaade vermiyor, bu da yapay zekalarına otomobilime erişim müsaadesi vermek manasına geliyor! Bu berbat bir durum.

Ne gariptir ki Musk’ın araba şirketi, Tesla olmayan elektrikli araç şoförlerinden bile, araçlarını Supercharger istasyonunda şarj etmek istediklerinde bir Tesla Hesabını kural koşuyor.

Harris’in latifesi, “Bir iPhone aldım ve bir Apple Kimliği oluşturmadan kullanamıyorum” yahut “X’i yeni yükledim ve bir X hesabı oluşturmadan kullanmama müsaade vermiyor, bu da yapay zekalarına X hesabıma erişim müsaadesi vermek manasına geliyor” üzere birebir tonda daha fazla karşılığın gelmesine sebep oldu.

Comments are closed.