Elon Musk’ın gayesinde artık de Disney var!

Elon Musk, 1 Nisan’da latife yapmayı unutmadı. X üzerinden paylaştığı son gönderide, Walt Disney ile dalga geçti. Disney’de yeni Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DEI) Yöneticisi olduğunu söyledi. Duyurunun 1 Nisan’da gelmesi ise toplumsal medyada büyük dikkat çekti.

Elon Musk’tan Disney ile dalga geçen 1 Nisan şakası

Paylaştığı gönderide Musk, “Disney’e DEI Sorumlusu olarak katılmaktan heyecan duyuyorum. Bob Iger (Disney CEO’su) ve Kathleen Kennedy (film yapımcısı) ile birlikte çalışarak içeriklerini daha Woke (ABD’de kullanılan bir eşitlik terimi) hale getirmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Elon Musk aslında uzun bir müddettir Disney ve Netflix gibi şirketlerin siyasetlerini eleştiriyor. Birçok üretiminde Woke kültürüne ilişkin öğeler kullanan Disney, toplumlara eşit davranmamakla suçlanıyor. Hatta aktris Gina Carano, bu stratejiyi eleştirdiği gerekçesiyle The Mandalorian dizisinden kovulmuştu.

Musk’ın paylaşımı hayli açık olsa da, 1 Nisan latifesi olup olmadığını söylemedi. Lakin paylaşım tarih göz önüne alındığında, Musk’ın yeni gayesinde Disney ve Netflix üzere şirketler bulunuyor üzere görünüyor.

Hatta Elon Musk’ın parodi hesabını işleten bir kullanıcı “Pardon, yanlış hesaptan paylaşım yaptım” diyerek dalga geçti. Musk ise bu yoruma sessiz kalmayarak gülücük emojisi paylaştı.

Öte yandan Musk, geçtiğimiz hafta OpenAI ve CEO’su Sam Altman’a karşı dava açtı. Buna nazaran kar maksadı gütmeyen kuruluşun amacından uzaklaştığını söyledi. OpenAI’ın artık daha çok kar getirici gayretlere odaklandığını sav etti.

Comments are closed.