elon-musk-xin-pahasinin-kendisi-yuzunden-yerle-bir-oldugunu-itiraf-etti-ayriyeten-cocuk-taklidi-kxzrnMHS.jpg

Elon Musk, X’in Pahasının Kendisi Yüzünden Yerle Bir Olduğunu İtiraf Etti: Ayrıyeten Çocuk Taklidi Yaptığı Bir Yan Hesabı Olduğunu da Açıkladı!

Sosyal medya platformu X’te neo-nazilerin ve neo-faşistlerin yürüyüş görüntüsü viral olmuş, sonrasında da kimi bireyler bu yürüyüşün düzmece olduğunu ve federal casuslar tarafından düzenlendiğini sav etmişti. Hatta burada yer alan bireylerden birinin, 22 yaşındaki bir yahudi olan Ben Brody olduğu argüman edilmişti. Musk da bu hususla ilgili kimi gönderiler ile etkileşime geçmişti. Brody de bunun üzerine itibarsızlaştırma davası açmıştı. Davada Musk’ın verdiği tabirlerden oluşan 108 sayfalık bir metin ortaya çıktı.

Elon Musk, mahkeme heyeti tarafından kendisine yöneltilen sorulara karşılık verdi. Bu soruların bir kısmı da Musk’ın kullandığı düşünülen yan hesapları hakkındaydı. Kendi açıklamalarına nazaran Musk, birinde kendi çocuğu üzere davrandığı birinde ise kişilik özelliklerinden pek taviz vermediği iki hesabın da sahibi. 

“4 Mayıs’ta 3 yaşıma giriyorum!”

Uzun vakittir Elon Musk’a ait olduğundan şüphelenilen @ermnmusk isimli bir hesap ile ilgili sorulara Musk, bu hesabın orta sıra kullandığı bir test hesabı olduğunu söyleyerek karşılık verdi. Öte yandan hesaptan atılmış ve sonrasında silinmiş birtakım farklı gönderiler de dikkat çekiyor. Bu gönderiler ortasında “4 Mayıs’ta 3 yaşıma giriyorum!” gönderisi dikkat çekti. Bu gönderi, Musk’ın kendi oğlu X AE A-XII’nin gerçek doğum tarihini gösteriyor. Başka gönderiler ortasında “Tanrı aşkına birileri beni takip edebilir mi?”, “Japon kızları seviyor musunuz?” ve “Keşke gece kulüplerine gidebilseydim. Kulağa eğlenceli geliyorlar.” üzere gönderiler var. 

Musk’ın ayrıyeten mahkeme kayıtlarına geçen “baby smoke 9000” adlı bir hesap daha bulunuyor. Öte yandan X’te bu türlü bir hesap bulunmuyor lakin yeniden Musk’a ilişkin olduğu daha evvel de tez edilen babysmurf9000 şeklinde bir hesap var. Hâlâ etkin olan bu hesap, Elon Musk ve X’e yönelik tenkitlere de sık sık laf yetiştirmesiyle dikkat çekiyor. 

Musk pek çok şeyi anlamamış

İfadelere baktığımızda pek çok değişik nokta görüyoruz. Elon Musk, kelam konusu davanın neyle alakalı olduğunu bile tam olarak anlamadığını tabir ediyor. Ayrıyeten kendisini tam olarak kimin dava ettiğini de çözemediğini belirtiyor. 

Musk, platformda yaptığı paylaşımların platformu satın almasından sonra çok da değişmediğini tabir ederken, yaptığı pek çok hareketin X’e faydadan çok zarar getirmiş olabileceğini söyledi. Öte yandan Elon Musk, gönderilerini finansal yarar tarafından değil kamuoyu açısından enteresan ya da önemli olduğunu düşündüğü şeyleri söyleme tarafından değerlendirdiğini belirtti. 

Comments are closed.