elon-musk-dogruladi-x-twitter-fiyatli-oluyor-GOilaKFm.webp

Elon Musk doğruladı! X (Twitter), fiyatlı oluyor

Popüler toplumsal medya platformu Twitter veya yeni ismiyle X‘te fiyatsız bir halde paylaşım yapabiliyor, yorum gönderebiliyor ve diğerlerini takip edebiliyorsunuz. Fakat son gelişmelere nazaran bu durum sona eriyor. O denli ki X, fiyatlı oluyor. İşte ayrıntılar…

X, yeni kullanıcılar için fiyatlı oluyor!

X‘in yardım sayfalarında yapılan bir güncelleme ile birlikte platformun yeni üyelerden temel etkileşimler için fiyat talep edeceği ortaya çıktı. Bu fiyatlandırma modeline nazaran kullanıcıların paylaşım yapabilmek, gönderilere karşılık verebilmek, beğeni ve kaydetme süreçleri için 1 dolar ödemeleri gerekecek. Aslında bu sistem Yeni Zelanda ve Filipinler’de zati test ediliyordu. Artık ise daha geniş kapsama alınıyor üzere görünüyor.

X‘in yardım sayfalarında yapılan güncelleme, toplumsal medyada tartışma konusu oldu. Bunun akabinde şirketin İcra Kurulu Lideri ve CTO’su olan Elon Musk, resmi hesabı üzerinden paylaştığı gönderi ile bot hesapları engelleme maksadıyla bu uygulamanın devreye alınacağını doğruladı. Musk, yapay zeka araçlarının bot testini geçebildiğini lisana getirdi.

X‘in bot hesapları engelleme hedefiyle yeni üyelerden fiyat talep etme planı kimi kullanıcılar tarafından mantıklı bulunsa da büyük çoğunluk tıpkı fikirde değil. Aslında bu sistem şu anda birtakım toplumsal medya platformlarında uygulanıyor. Lakin Elon Musk‘ın X‘e daha fazla kullanıcı çekmeye çalıştığını da göz önünde bulundurduğumuzda şirketin bu kararı bir mühlet gündemden düşmeyecek üzere görünüyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce X, 1 dolar ödeyerek kullanmaya bedel bir platform mu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.