duckduckgo-aylik-999-dolara-vpnli-saklilik-paketini-duyurdu-lGksAI2v.jpg

DuckDuckGo, Aylık 9,99 Dolara VPN’li Saklılık Paketini Duyurdu

Çevrimiçi aktivitelerinin takip edilmesini istemeyenlerin favori tarayıcı ve arama motorlarından olan DuckDuckGo, daha katmanlı bir muhafaza ve zımnilik isteyenler için yeni bir abonelik paketi duyurdu. VPN, aygıt üstünde ferdî bilgileri silme ve 7/24 kimlik hırsızlığı onarımı hizmetleri sunan paketin fiyatı ise 9,99 dolar olarak belirlendi. Paketin ismi ise PrivacyPro oldu. 

Pakette yer alan VPN hizmeti için WireGuard’ın açık kaynak kodlu VPN’inin kullanıldığı belirtildi. PrivacyPro aboneleri, böylece internet irtibatlarını uçtan uca şifreli olarak kullanabilecekler. 

DuckDuckGo’nun birinci fiyatlı aboneliği

DuckDuckGo çok uzun vakittir hizmetlerini fiyatsız olarak sunuyordu. Firmanın tarayıcısını, arama motorunu, çeşitli eklentilerini ve mail muhafaza hizmetini kullanmak ücretsizdi. PrivacyPro ile birlikte firma birinci kez fiyatlı bir hizmet sunmuş oldu. Öte yandan aradığınız şey yalnızca VPN ise piyasada daha uygun fiyatlı alternatifler de bulunuyor. 

DuckDuckGo, çalışma prensibi olarak epey katı bir takip engelleyici olarak çalışıyor ve kullanıcıların e-posta, uygulama ve reklam takip yazılımlarından kaçınabilmesini sağlıyor. Firmanın sitesinde yer alan bilgilere nazaran DuckDuckGo arama geçmişlerini kendisi takip etmediği gibi üçüncü parti uygulamalara da bu müsaadesi vermiyor. 

Yeni uçtan uca şifreli kullanımda da PrivacyPro kullanıcılarına, kullanıcı ismi ve şifresi yerine rastgele ID’ler verilecek. İnternet servis sağlayıcıları da arama geçmişlerini göremeyecek. Ayrıyeten DuckDuckGo, ferdî bilgileri data broker sitelerinden de silecek.

Comments are closed.