dji-kamera-performansiyla-mest-edecek-droneu-avata-2yi-duyurdu-nDRS9yb2.jpg

DJI, Kamera Performansıyla Mest Edecek Drone’u “Avata 2″yi Duyurdu

Drone dünyasının rüştünü ispatlamış markalarından olan DJI, bugün düzenlediği bir etkinlikte Avata 2’yı resmen duyurdu. Avata’ya kıyasla güzelleştirilen drone, dikkat cazip özellikleriyle tüketicileri mest etmeyi başaracak üzere görünüyor. Pekala DJI Avata 2, tüketicilere neler vadediyor?

DJI Avata 2, en çok da kamera özellikleriyle tüketicileri mest edecek üzere görünüyor. Çünkü bu drone’da, 1/1,3″ sensöre sahip 12 MP’lik bir kamera bulunuyor. 155 derece görüş açısına sahip olan bu kamera, 4K 60 fps’de HDR görüntülerin yanı sıra, 2.7K 120 fps’de ağır çekim görüntüler çekebiliyor. DJI Avata 2, sahip olduğu büyük sensör ile düşük ışıkta eşsiz bir performans sunacak.

Karşınızda DJI Avata 2

DJI’ın yeni kuşak drone’u, 23 dakika kesintisiz uçuş mühletine ve süratli şarj dayanağına sahip. Ayrıyeten bu drone’da dahili gimbal dayanağı de bulunuyor. 13 kilometreye kadar uzaklıkta 24 ms gecikme müddeti ile görüntü transferi yapabilen Avata 2, DJI Fly uygulaması ile çektiği bir manzarayı canlı yayınla 5 metreye kadar uzaklıktaki öteki bir drone’a da gönderebiliyor. Aygıtın 46 GB’ye kadar depolama alanına sahip olduğunu, bunun 90 dakikaya kadar 1080p 60 fps görüntü manasına geldiğini söyleyelim. Kaydedilen görüntüler, Wi-Fi kontağı ile bir telefona yahut bilgisayara aktarılabilecek.

DJI tarafından yapılan açıklamaya nazaran Avata 2, tek başına satın alındığında 489 dolara mâl olacak. Set düşünen tüketicilerse 1.199 dolara kadar yükselen fiyatlarla karşılaşacaklar. 

DJI Avata 2 için hazırlanan tanıtım görüntüsü:

Comments are closed.