dev-stardew-valley-guncellemesi-tarihi-asik-r-oldu-WQkQx8Bq.jpg

Dev Stardew Valley güncellemesi tarihi aşikâr oldu!

Oyunun geliştiricisi olan Eric Barone (ConcernedApe), yeni büyük güncellemeyi ne vakit geleceğini açıkladı. Stardew Valley güncellemesi, PC oyuncularına sekiz kişilik çoklu oyuncu takviyesi de dahil olmak üzere yeni şenlikler, eşyalar, diyalog satırları ve oyunun geç etap içeriği üzere birçok yeni özellik sunacak.

Stardew Valley, uzun vakittir beklenen 1.6 güncellemesini Mart ayında alıyor

Stardew Valley’in sekizinci yıldönümü ile tıpkı tarihte duyurulan 1.6 güncellemesi, PC (Windows/macOS/Linux) oyuncuları için 19 Mart’ta yayınlanacak ve konsol ve taşınabilir platformlar için de mümkün olan en kısa müddette gelecek.

Eylül ayında ConcernedApe tarafından paylaşılan bir fotoğraf sayesinde gelecek içerik hakkında birkaç şey biliyoruz. Bu içerik, biri büyük ve başka ikisi küçük olan üç ismi belirtilmemiş şenliği içeriyor. Bunların yanı sıra yeni eşyalar, zanaat tanımları, billboard misyonları için mükafatlar ve her biri tarım, balıkçılık, madencilik, tabiattan toplama ve dövüş üzere beş beceriyi genişleten geç oyun içeriği de bulunuyor.

Yerel köylüler için 100’den fazla yeni diyalog satırı eklenirken, yeni kış kıyafetleri de oyuna eklenecek.

Ayrıca, son oyun vazifeleri için Joja temalı alternatifler ve şimdi açıklanmayan yeni bir çiftlik çeşidi görebiliriz. Yeni sırlar ve küçük eklemeler üzere başka belirsizlikler de kısmen ortaya çıktı lakin daha fazla ayrıntı için tam yama notlarını beklememiz gerekecek. Son olarak, PC için çoklu oyuncu takviyesi dörtten sekize oyuncuya genişletiliyor.

Neredeyse on yıl boyunca bir oyunun hayran kitlesine daima yeni içerikler sunmak küçümsenecek bir muvaffakiyet değil, bilhassa de bu oyunun tek kişi tarafından geliştirilen bir proje olarak başlaması düşünüldüğünde.

Siz Stardew Valley güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.