crusader-kings-iii-icin-legends-of-the-dead-paketi-geliyor-emqcOwN9.jpg

Crusader Kings III için Legends of the Dead Paketi Geliyor

 
Ünlü strateji serisi olarak karşımıza çıkan Crusader Kings III için yeni bir genişleme paketi geliyor. Legends of the Dead ismindeki bu ek paket oyunculara yeni vazifeleri, bölgeleri, sınıfları ve daha fazlasını sunuyor. Büyük muvaffakiyetleri imza atabileceğimiz ve kendimizi farklı bölgelerde hissedebileceğimiz üretimde efsanelere bahis olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Kendi devletimizi burada yüceltmek ve büyütmek için farklı noktalara değinebiliyoruz.
 
Aldığımız kararlarla birlikte farklı kısımlara hakikat ilerleyebildiğimiz ve her yeni kararla bir arada ilgi cazip olaylarla karşılaşabildiğimiz üretimde efsanelerden faydalanmak için destansı bir maceraya atılıyoruz. Burada kendi şanımızı ve ünümüzü genişletmek için rakiplerimizi ortadan kaldırmak durumunda kalıyoruz. Şenlik ateşimizi daha da ağırlayabileceğimizi üretimde kahramanlık sistemi ile ilerlemeye çalışıyor, kendi ordumuzu burada oluşturabiliyor, stratejimizde ve planlarımızla birlikte öteki oyunculardan farklı bir biçimde oyundaki yerimizi alabiliyor ve rakiplerimize alt etmenin burada keyfini çıkarmaya hazırlanıyoruz. Kahramanca işler yapmanın ve başarılardan muvaffakiyete koşmanın anahtarı elbette kendi stratejimiz olacak. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız mühlet boyunca kendi planlarımızı oyuna dahil edebilecek ve böylelikle oyundan en düzgün biçimde faydalanmaya çalışacağız.
 
Tercihlerimizi ve seçimlerimizi yanlışsız bir biçimde yapmaya çalıştığımız üretimde farklı farklı devletler bulunuyor. Bunları ortadan kaldırmak elbette büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda savaşabileceğimiz ve ordularımızı yönlendirebileceğimiz bir strateji mekaniği bulunuyor ve tıpkı vakitte seçim yapabileceğimiz karar sistemlerinin de burada olduğundan bahsedebiliyoruz. Oyunda farklı farklı uzaklıkta olan bu devletlere karşı elbette nasıl bir diplomasi gerektiği konusunda büsbütün bizim seçimlerimiz tesirli oluyor.
 
Aile tarihimizin destanını yine yazmak için elimizden geleni yaptığımız üretimde tekrar o eski ikonik anılara dönüş yapabiliyor ve burada ordumuzu yüceltmek için farklı noktalara geçiş yapabiliyoruz. O tarafta rakiplerimizin analarında yaşamaya devam edebiliyoruz. Bunlarla bir arada de ek paketin getirdiği yeni vazifeleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Farklı biçimlerde bizlere verilen vazifelerle birlikte elbette etapta kolay, daha sonrasında ise şiddetli uğraşlara adım atabiliyor ve burada farklı öykü içerikleriyle karşılaşabiliyoruz. Seçim yapabileceğimiz farklı ordu tarzları ile birlikte yer aldığımız üretimde hangi orduya yer verebileceğimiz ve hangi yeteneklerle ve marifetlerle ilerleyebileceğimiz bize kalmış.
 
 
 
Bu stil oyunlarda, siz de biliyorsunuz ki her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesi kendine nazaran özelleştirebiliyor, zira yapacağınız stratejiler ve planlamalar büsbütün size ilişkin olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, elbette oyunda yapabilecekleri hayli çeşitlilik gösteriyor. Aslında oyun özünde strateji temellidir, bu yüzden yapabilecekleriniz çok çeşitli olarak yer buluyor. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran de burada yapacaklarınız yüzlerce kombinasyondan ibarettir. Gerçekten oyunda yer aldığınız mühlet boyunca rakip denizi nasıl alt edebileceğinizi ve onları nasıl yaklaşabileceğiniz büsbütün sizin seçimlerinize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bir rakiple bir arada elbette dost olmak, diploması yolunu açmak ve daha farklı hallerde onların karşısına çıkmak büsbütün bizim fikirlerimizin yansıması diyebiliriz.
 
Bu biçim oyunlarda zati siz de biliyorsunuz ki orduları yüceltmek ve orduların nasıl bir yapıya sahip olduğunu görmek ve ordu sayısını ayarlamak epey kıymetlidir, zira ne kadar çok orduya ve güçlü birliğe sahip olursak, o periyotta kendi şanımızı ve ünümüzü yükseltebilir ve kendimizi öbür devletlere kanıtlayabiliriz. Böylelikle hem öbür topraklara gerçek genişleyebilir hem de kendi oyun şeklimizi burada belirleyebiliriz. Bu oyun şeklimiz epey değişkenlik gösteren bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve farklı kahramanlık oynanışlarıyla bir arada de oyunda değişkenlik gösteren bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz.
 
 
Verdiğimiz kararlarla bir arada farklı noktalara ilerleyebileceğimiz ve her kararla bir arada farklı hareketler ile efsaneleri husus alabileceğimiz üretimde kendimize ilişkin bir oynayış şekline oyuna dahil edebiliyor ve aile öykülerini burada husus aldıktan sonra nasıl bir kıssa içeriği ile karşılaşacağımız elbette ek paketin içerisinde saklı olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla tercih sisteminin bulunduğu bu ek paket ile bir arada elbette bu imkanı daha da genişletme gösteriyor ve aklımıza kazıyabileceğimiz ve birebir vakitte farklı kıtalara hakikat ilerleyebileceğimiz yapılarının da burada olduğundan bahsedebiliyoruz. Kendi prestijimizin olduğunu ve farklı binaları yükseltebildiğimiz üretimde elbette kendimize ilişkin bir bölge bulunuyor. Bu bölgeyi dilediğimiz halde savunabiliyor, taarruz ordularını buradan oluşturabiliyor ve öbür devletlere karşı burada istediğimiz biçimde güçlü duruşumuzu sergileyebiliyoruz.
 
Ziyafetler sergileyebileceğimiz ve farklı etkinliklere husus olabileceğimizi üretimde elbette kendi halkımızın durumu da epey kıymetli. Halkımızı memnun etmek ve tıpkı vakitte ordularımızın moralini de yükseltmek için farklı durumlarda ve vakitlerde çeşitli etkinlikler ve ziyafetler düzenleyebiliyor ve böylelikle şairleri ve ozanları bu etkinliklere davet edebiliyoruz. Bu türlü olunca elbette hem halkımız hem de ordumuz bu halde eğlenebiliyor ve morallerini de tıpkı vakitte yükseltebiliyor.
 
Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca elbette bizim için yazılan çeşitli şiirler ve müzikler bulunuyor. Bu etkinliklerle ve ziyafetlerle bir arada tıpkı vakitte kendi ismimizi ve şanımızı başka bölgelere yanlışsız yayabilir ve her ismimiz anıldığında elbette biz de bir nevi gaza geliyoruz diyebiliriz. İsmimizi ne kadar çok yaymaya çalışırsak, o kadar çok şanımıza şan ekleyebilir ve konaklarımıza bu halde cömert tekliflerde bulunabiliriz. Cömertliğimiz elbette ilerleyen süreçte masalların konusu olabilir ve bu da bizleri efsane yapma yolundaki birinci fırsatımız diyebiliriz. Kulaktan kulağa yayılan ilham verici öyküleri mevzu olabileceğimiz üretiminde yapabileceklerimiz epeyce kıymet arz ediyor.
 
Örneğin, bu etkinlikler kapsamında cömert armağanlar teklif edersek ve sunarsak, elbette ona nazaran halk şairleri ve ozanlar bizi cömert olarak anabiliyor ve böylelikle bir sonraki kuşak bizleri bu halde bile biliyor. Münasebetiyle oyunda nitekim de miras sisteminin olduğundan, saray sistemi ile birlikte bir sonraki varisimizin kim olduğuna kadar epey ayrıntılı bir sistemin olduğundan bahsedebiliyoruz ve böylelikle yapabileceklerimiz burada kendimize nazaran değişkenlik gösterebiliyor.
 
 
Kendi oynayış şeklimize oyuna entegre edebileceğimiz üretimde, saray tarihçeleri kısmı bu ek paket dahilinde bulunuyor. Ve paket dahilinde bulunan bir bilhassa birlikte hanedanlığımızın muvaffakiyetlerini yaymak için çeşitli öyküler ortaya çıkarmaya çalışıyor ve bunları da elbette ziyafetler ve etkinlikler aracılığıyla da daha da hızlandırabiliyoruz. Oyunda daha çok kendi ismimizi yüceltmek ve yükseltmek ismine yapabileceklerimiz epeyce fazla değişkenlik gösterebilir ve bunlar üzerine ağırlaşan bir ek paket olduğundan bahsedebiliriz.
 
Kendi krallığımızı daha da ileriye taşıyabileceğimiz ve yeni teknolojileri oyuna adapte edebileceğimiz imalinde, kendi ordularımızı yükseltirken tıpkı vakitte kendi halkımızı da düşünmek durumunda kalıyoruz. İsmimizi büyütmeye başlarken de burada bir yandan hem iktisada hem de popülasyona dikkat etmemiz gerekiyor. Zira halkın çeşitli istekleri ve ordunun da birebir vakitte çeşitli talepleri bulunuyor, bunları yerine getirmek ve karşılamak oyunda esasen temel hedefimiz olarak karşımıza çıkıyor. Yaptığımız atılımlarla ve kararlarla bir arada hem halkımızı hem de ordumuzu düşünmek durumunda kalıyoruz ve böylelikle kentimizi ve devletimizi yüceltmek için aldığımız kararlar büsbütün onlar ismine diyebiliriz.
 
Ek paket ile bir arada saray sistemi burada farklı biçimlerde karşımıza gelebiliyor ve 2 yeni miras seçeneği ile bir arada de oyunda hak sav eden varislerle karşılaşabiliyoruz. Elbette bu hak tez eden varislerin nasıl bir formda ortaya çıkacağı ve bunlara neler yapabileceğimiz büsbütün değişkenlik gösterebiliyor. Efsanevi karakterlerin varisleri olarak ortaya çıkabilecek bu karakterler ile bir arada yeni bir kahraman hanedanlığının ortaya çıkışını temsil ediyor diyebilir ve birebir vakitte krallığımızın gerçek yargıçlarının kimler olduğunu burada görebilirsiniz. Meşrutiyet mirası oluşturabileceğimiz ve daha farklı sistemlerle bir arada karşılaşabileceğimizi üretimde hanedanlığımızın büyük muvaffakiyetlerini ilerleyen jenerasyonlara aktarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve birebir vakitte kendi başarılarımızın öyküsünü daha sonraki sürece yaymak için burada farklı noktalara değinmek durumunda kalıyoruz.
 
 
 
Bunun dışında ek paket dahilinde hastalık ve matem sisteminin olduğundan bahsedebiliyor ve burada farklı hastalıkların yayıldığını söyleyebiliyoruz. Bu hastalıklar elbette toplu bir formda halkımızı ortadan kaldırma niyetinde olduğundan ötürü bu hastalıklara karşı elbette bir kuruluş kurmak durumunda kalırız ve bunları ortadan kaldırmak ve hastalıklara karşı dikkat etmek için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Bu hastalıklar ortasında kızamık, dizanteri, ateş ve daha fazlası yer alır. Bu ateş durumu elbette kutsal ateş olarak karşımıza çıkar ve bu ateşe yakalananlar elbette çok havale geçirip hayatını kaybedebilir. Bu duruma biz de epey dikkat etmemiz gerekiyor zira birtakım hastalıklar epey yaygın olarak karşımıza çıkabilir ve böylelikle öteki topluluklara ve halka yayılma durumunda kalabilir. Bunları evvelce önlemek ve onları ortadan kaldırmak burada yapabileceklerimiz de değişkenlik gösterebilir.
 
Bu hastalıklar elbette taht odamızı kırıp geçirebilir ve böylelikle kendi bünyemizi de burada tehlikeye atabiliriz. Sevdiklerimizin burada hayatını kaybettiğini deneyimleyebilir ve birebir vakitte cenaze merasimlerine de kendi inancımıza uygun biçimde gerçekleştirebiliriz. Öbür taraftan ortaçağ teması ile birlikte yer aldığımız imalinde elbette bildiğiniz üzere kara veba bu oyunda da yer alır. Bu ek paketle birlikte kara veba hastalığının bizlere sunulduğunu ve bu veba hastalığının nitekim de hayli büyük ve şiddetli olduğundan bahsedebiliriz. En büyük belalardan biri olarak karşımıza çıkan bu kara veba ile birlikte hem soylular hem de halk elbette siyasi ve toplumsal çekişmelerin yanı sıra bu hastalıklarla bir arada de uğraşmak durumunda kalır. Hem ortamı hem de kökenleri etkileyen bu hastalıkla birlikte krallığımızın aslında bir nevi temizlenmesine sebebiyet verebilir ve ortalığı kasıp kavuran bu veba salgınıyla bir arada de neler yapabileceğimiz büsbütün bize ilişkin olarak karşımıza çıkar. Bu hastalıklara karşı neler yapmak ve bu hastalığı nasıl önlemek gerektiğini biz karar verebiliriz.
 
 
 
Yeni dizaynların ve ek içeriklerin yer aldığı üretimde bu ek paket sahiden de oyunculara hoş bir tecrübe sunmaya hedefliyor ve bununla birlikte yeni bir hava ortama getiriyor diyebiliriz. Farklı biçimlerde harita tablolarının karşımıza çıktığı, yeni kıyafet tarzlarının bizlere sunulduğu ve tıpkı vakitte birlik modellemelerinin ve sistemlerinin bulunduğu bu ek paketiyle bir arada, öbür taraftan farklı hallerde bina dizaynları ile karşılaşabiliyoruz. Aslında daha çok kozmetik ve özelleştirilebilir sistemlerin bulunduğundan bahsedebiliyoruz.
 
Daha fazla çeşitlilik getiren ve oyuna daha farklı bir hava katmaya hedefleyen bu ek paket, 4 Mart tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Elbette bu ek paketi oynamak için ana oyuna sahip olmanız gerekiyor ve daha sonrasında ise bu paketi direkt kurabilir ve oyuna geçiş yapabilirsiniz. Bu üslup ek paketlerden hoşlanıyorsanız, elbette bu genişleme paketine bir talih verebilir ve bir göz atabilirsiniz. 

Comments are closed.