bukalemun-uzere-telefon-infinix-caniniz-istedikce-rengini-degistirebildiginiz-konseptini-tanitti-BIevnMFE.jpg

Bukalemun Üzere Telefon: Infinix, Canınız İstedikçe Rengini Değiştirebildiğiniz Konseptini Tanıttı

Infinix, vakit zaman enteresan ve dikkat alımlı konseptlerle karşımıza çıkan bir firma. 2021 yılında 160W süratli şarja sahip bir konsept sergileyen firma, o konseptte elektrokromik sinema kullanmıştı. Böylelikle telefonun art paneli, gri renkten çelik mavisine dönüyordu. Infinix artık bu renk değişimini yeni bir prototipte çok daha renkli ve efektif şekilde sağlıyor. 

E-Color Shift ismi verilen bu teknoloji, evvelki fikrin daha gelişmiş bir versiyonu olarak gözüküyor. Buradaki en değerli değişiklik ise art kısımda yer alan farklı panelleri istenilen halde renklendirilebilmesi oldu. Bu değişikliği ise E-Ink Prism 3 isimli e-mürekkep teknolojisi mümkün kıldı.

Sürekli değişim mümkün olacak

Yeni e-mürekkebin en değerli noktası ise neredeyse hiç güç tüketmemesi. Hayli verimli olan bu mürekkep, yalnızca renk değiştirmek için güç tüketiyor ve sonrasında seçilen renklerde kalıyor. Üstelik bu teknoloji sayesinde renkler çok süratli bir halde değişiyor. Yani isteyenler, telefonlarının art kısmını bir nevi gif göstermek için ya da kendilerini tabir etmek için kullanabilecekleri bir alternatifleri bulunuyor. 

Infinix’in sergilediği prototipte yalnızca 4 adet kare bulunuyor lakin tekrar de epey göz alıcı değişimler görmek mümkün. Ayrıyeten kareler, e mürekkebin alabildiği tek form de değil. Teknoloji geliştikçe aygıtlarda 60 farklı alanın renklendirilebileceği düşünülüyor. Tekrar de bu renk değiştirebilir art panel, ikinci bir ekran değil ve o formda de pek kullanılmayacak. Daha kolay dizaynlar için değerlendirilebilecek. 

Comments are closed.