bu-oyun-dizi-uyarlamasi-sayesinde-bir-rekora-imza-atti-i3InxmvR.webp

Bu oyun, dizi uyarlaması sayesinde bir rekora imza attı!

Bethesda‘nın Fallout‘u şu sıralar dizi uyarlamasıyla gündemde. 2020 yılında duyurulan dizi 9 Nisan’da Amazon Prime Görüntü üzerinden izleyicilerle buluştu. Kıyamet sonrası Los Angeles’ta geçen ve nükleer yıkımdan sonra insanların yer altı sığınaklarında yaşamaya zorlandığı bir dünyayı anlatan imal öylesine tanınan oldu ki Fallout 76 ve serinin öbür oyunlarının birçok rekora imza atmasını sağladı.

Fallout 76 bir günde 1 milyon oyuncuyu geçti

Graham Wagner ve Cenevre Robertson-Dworet tarafından yazılan Fallout dizisi kısa müddette tanınan hale geldi ve bu durum doğal olarak esinlendiği Fallout serisine yaradı. Fallout resmi X hesabından yapılan paylaşıma nazaran 2018 yılında çıkan Fallout 76 tüm platformlarda bir günde 1 milyon oyuncu sayısını geçmeyi başardı.

Bununla birlikte oyun geçtiğimiz pazar günü Steam‘de anlık 73,3 bin eş vakitli oyuncu sayısıyla kısa müddette en popülerlerin ortasına ismini yazdırdı. Üretimin bu makale yazılırken anlık oyuncu sayısı ise 50 bin düzeylerinde seyrediyor.

Dizinin olumlu etkilediği tek oyun Fallout 76 değil. Çünkü yapılan paylaşımda tüm serinin yeniden bir gün içinde tüm platformlarda 5 milyon oyuncu sayısına ulaştığı söz ediliyor.

Yukarıda da belirtildiği üzere Fallout dizisinin kısa müddet içinde kendisini kanıtlamasıyla ikinci dönem onayı da gecikmedi. Geçtiğimiz hafta Instagram üzerinden yapılan ve ”Seni koltuğunun kenarında tutmak istemeyiz, değil mi? 2. SEZON’da Wasteland’de görüşürüz.” tabirlerini barındıran paylaşımla dizinin ikinci dönem onayını aldığı duyuruldu.


Fallout 76, dizi uyarlaması sayesinde bir günde 1 milyon oyuncu sayısını geçti

Peki ya siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Fallout 2. döneminden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.