bmw-turkiyeyi-hackleyen-bilgisayar-korsani-bu-defa-de-carrefoursaya-saldirdi-iste-yapilan-paylasim-74WrZXc2.jpg

BMW Türkiye’yi Hack’leyen Bilgisayar Korsanı, Bu Defa de CarrefourSA’ya Saldırdı: İşte Yapılan Paylaşım!

Bundan bir hafta kadar evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, BMW Türkiye‘ye ilişkin toplumsal medya hesaplarının ele geçirildiğinden bahsetmiştik. O saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanı, bu sefer Türkiye’deki en büyük zincir marketlerden olan CarrefourSA’nın Instagram hesabını hack’lemeyi başardı. BMW Türkiye’nin toplumsal medya hesaplarındaki paylaşımların birebiri, CarrefourSA’nın hesaplarında da yapıldı.

Yaptığımız denetimlerde, CarrefourSA’nın Instagram hesabının yeniden şirketin denetimine geçtiğini görüyoruz. Öte yandan; CarrefourSA X hesabına şu an için ulaşılamıyor. Bunların birebir birebiri BMW Türkiye hack’lendiği periyot de yaşanmıştı. CarrefourSA’ya ilişkin X hesabı, muhtemelen ilerleyen saat yahut günlerde tekrar faal hâle gelecektir. 

CarrefourSA’nın Instagram hesabındaki paylaşım şöyleydi:

Yukarıdaki paylaşımdan, bu taarruzların sebebini anlamak mümkün. Lakin daha çok kısa bir mühlet BMW Türkiye’nin başına gelen olayın aynısının CarrefourSA’nın başına gelmesinin nedeni belirli değil. Görünen o ki hesap yöneticileri, gereğince dikkatli davranmıyorlar. Hâl bu türlü olunca önümüzdeki günlerde, buna benzeri olayların yaşanmaya devam edebileceğini söyleyebiliriz.

CarrefourSA’ya ilişkin X hesabındaki son durum bu türlü:

CarrefourSA’nın hack’lenmesine ait aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Şirketten hususla ilgili bir açıklama gelirse sizi yine bilgilendireceğiz.

Comments are closed.