biz-de-nerede-kaldi-diyorduk-barbie-temali-katlanabilir-telefon-geliyor-QC3ccvFK.jpg

Biz de Nerede Kaldı Diyorduk: Barbie Temalı Katlanabilir Telefon Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde artık Nokia markalı telefonlar satmayacağını, kendi markası ile yeni telefonlar satışa çıkaracağını açıklayan HMD Global’in birinci bombası muhakkak oldu.

Markadan gelen birinci açıklamalara nazaran 26-29 Şlubat tarihleri ortasında gerçekleşecek Mobile World Congress etkinliğinde Barbie temalı yeni bir katlanabilir telefon tanıtılacak.

Telefona dair şimdi hiçbir ayrıntı yok

Barbie sineması yayına gireli aylar oldu ve ödül döneminde ismi sık sık anıldığından gündem tekrar biraz hareketlenmiş olsa da artık tesirinin azaldığını söylemek yanlış olmaz. Bu sebeple piyasaya yeni bir marka olarak dahil olmaya çalışacak HMD Küresel için bu adım ne kadar mantıklı, kestirmek sıkıntı… 

Neyse ki markanın tek adımı bu değil. Yeniden gelen birinci bilgilere nazaran HMD, Barbie temalı telefonun yanında üç yeni telefon daha tanıtacak. Şirket yaptığı bir basın açıklamasında ”Umut vaat eden tarz, nostalji ve çok muhtaçlık duyulan dijital detoks sunan bu retro özellikli telefon, akıllı telefon kültürünün senaryosunu tersine çevirecek ve bu yazın en beğenilen aksesuarı olacak” sözlerini kullandı lakin bu açıklama tam olarak hangi telefona yönelik ve ne manaya geliyor bilemiyoruz.

Ayrıca şirketin bir de özelleştirilebilir bir telefon tanıtacağı biliniyor. Bu telefonun art kapağının muhtaçlığa yönelik özellieştirilebileceği, buna ek olarak ekran değişimi süreçlerini de çok daha kolaylaştıracak bir telefonun da yaz aylarında karşımıza çıkacağı bilgisi geldi.

HMD Global’den gelen tüm bu haaberlerin ayrıntılarına yarın başlayacak MWC’de ulaşacağız üzere görünüyor.

Comments are closed.