biz-daha-satin-alamadik-sony-playstation-5in-eskimeye-basladigini-kabul-etti-rgG1Rnl3.jpg

Biz Daha Satın Alamadık: Sony, PlayStation 5’in Eskimeye Başladığını Kabul Etti

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bugün düzenlediği bir aktiflikte, 2023’ün son çeyreğine ait mali durum raporunu paylaştı. Şirket ayrıyeten geleceğe yönelik birtakım açıklamalarda bulundu. Sony tarafından yapılan açıklama, paylaşılan sayılardan çok PlayStation 5 nedeniyle kıymetliydi. 

Sony tarafından yapılan açıklamalara nazaran PlayStation 5 satışları, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 8,2 milyon olarak kayıtlara geçti. Böylece toplamda 54,8 milyon adet konsol satılmış oldu. Lakin kesim analistlerinin beklentisi, son çeyrek için daha yüksek ölçüde satıştı. Bloomberg analistlerine nazaran Sony, 9 milyonun üzerinde PlayStation 5 satışı yapmalıydı.

Sony, PlayStation 5 satışlarının düşeceğine inanıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, Sony’nin üst yöneticilerinden Naomi Matsuoka oldu. “İleriye baktığımızda, PlayStation 5 hayat döngüsünün ikinci basamağına gireceğiz.” diyen Matsuoka, konsolun yıllık satış suratının bundan sonraki süreçte düşmeye başlayacağını tabir etti. Sony, bu açıklama ile PlayStation 5’in yaşlandığını, artık eskimeye başladığını ilan etmiş oldu.

Bu ortada, Sony’nin artık PlayStation 5 için büyük planlarının olmadığını da söyleyelim. Naomi Matsuoka, bundan sonraki süreçte PlayStation 5 için büyük bir oyun planlamadıklarını söyledi. Yapılan bu açıklama, Sony’nin artık PlayStation 5 Pro ve PlayStation 6 için kolları sıvayacağının göstergesi. 

Comments are closed.