biz-daha-5gyi-goremedik-lakin-vivo-telefonlara-55g-takviyesi-geliyor-xhnFWIYA.jpg

Biz Daha 5G’yi Göremedik Lakin: vivo Telefonlara 5.5G Takviyesi Geliyor!

Geçtiğimiz hafta Çin’de 5G-Advanced ya da daha bilinen ismiyle 5.5G ilişki teknolojisi  resmî olarak kullanıma girmişti. Ülkenin kıymetli akıllı telefon üreticileri, süratli bir biçimde 5G telefonları için güncellemeler dağıtmaya başladı. Bu firmalar ortasında vivo da yer alacak. Son devrin yükselişteki firması, X Fold3 ve X100 serileri için 5.5G dayanağı getirecek. 

vivo’nun 5.5G takviyeli birinci telefonlarının hangileri olacağı aşikâr oldu

vivo X Fold3, X Fold3 Pro ve X100 modelleri, bu ay içerisinde alacakları yazılım güncellemesi ile birlikte 5.5G temas dayanağı sunacak birinci vivo akıllı telefonlar olacak. iQOO 12 ve İQOO Neo 9 serileri de 5.5G takviyesi için güncelleme sırası bekleyen akıllı telefonlar ortasında yer alıyor. 

Çin’in toplumsal medyası Weibo’da yer alan bir görselde vivo X100 Pro‘nun China Mobile’ın 5.5G ilişki altyapısını kullandığı görüldü. Görselde yer alan sürat testi sonuçlarına nazaran X100 Pro, 3619,19Mbps indirme, 160,75Mbps yükleme suratına sahip. Bu sonuçlar hayli etkileyici gözüküyor olsa da yeni standardın teorik suratlarının yanında âdeta devede kulak kalıyor. 5.5G, 10Gbps’a kadar indirme ve 1Gbps’a kadar da yükleme dayanağı sunacak. 

Umarız yakında bu cins yüksek ilişki hızlarına bizler de uygun fiyatlarla erişebiliriz. 

Comments are closed.