bir-hacker-kumesi-epic-gamesten-200-gblik-data-caldigini-sav-etti-ZwWu457q.jpg

Bir Hacker Kümesi, Epic Games’ten 200 GB’lık Data Çaldığını Sav Etti

Firmaların sık sık siber taarruzlara gaye olduklarını görüyoruz. Son yıllarda bilhassa fidye saldırısı olarak isimlendirilen ataklar çok sayıda firmanın canını yakıyor. Artık de Epic Games’e ait olduğu belirtilen 189 GB’lık verinin sızdırıldığı tez edildi. Bu bilgiler ortasında kullanıcı bilgileri, kaynak kodları, ödeme bilgileri, isimler üzere datalar yer alıyor. 

Cyber Daily’nin haberine nazaran, Mogilevich adlı korsan kümesi, darknet sitelerinde yaptıkları açıklama ile Fortnite ve Epic Games Store’dan büyük bir sızıntı gerçekleştirdiklerini duyurdu. “Epic Games’in sunucularına sessiz bir atak gerçekleştirdik.” diyen korsanlar, ellerindeki datalar ortasında e-posta adresleri, şifreler, tam isimler, ödeme bilgileri, kaynak kodu ve diğer pek çok bilginin yer aldığını öne sürdü. 

Korsanlar ödeme bekliyor

Epic Games saldırısı sonrasında korsan kümesi, bilgilerin Epic Games’e satılık olduğunu söyledi. Öte yandan sızdırılan dataların gerçekliğine dair rastgele bir paylaşım yapılmadı. Epic’e 4 Mart’a kadar mühlet veren saldırganların, bu tarihten sonra datalarla ne yapacağı da şu anda bilinmiyor. 

Görece yeni bir saldırgan takımı olan Moglievich, daha evvel de Nissan’ın yan kollarından Infiniti USA’i hacklemişti. Epic Games takımın dördüncü maksadı oldu. Epic Games tarafı ise şimdi bahisle ilgili bir açıklamada bulunmadı. Bakalım bu sürecin sonunda Epic Games nasıl bir adım atacak ve sızıntı gerçekse, ödeme yapılmaması durumunda hackerlar nasıl bir yol izleyecek.

Comments are closed.