bilgisayara-indirmeden-tarayicidan-oynanan-13-fiyatsiz-oyun-tavsiyesi-FpbnDdlm.jpg

Bilgisayara İndirmeden Tarayıcıdan Oynanan 13 Fiyatsız Oyun Tavsiyesi

Tarayıcı oyunları hayatımızın vazgeçilmezleri ortasında yer alıyor. Keza düşünecek olursanız flash oyunlar vaktinden beri aslında oyun tarihinde hayli değerli bir yere sahipler. Bununla birlikte tarayıcı oyunlarının günümüzde online olması nedeniyle anlık olarak arkadaşlarımızla keyifli video oyunları oynama bahtını artık sıkça buluyoruz. Bilhassa konutta pandemiden ötürü kapalı kalmaktan sıkıldıysanız bilgisayarınıza indirmeden oynayabileceğiniz tatliş mi tatliş tarayıcı oyunlarına şöyle bir bakın isterseniz.

İyi bir bilgisayarınız veya telefonunuz yoksa tarayıcı oyunları sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Bu noktada şunu belirtebilirsiniz, birbirinin birebiri bir ton tarayıcı oyunu var hangisini oynamalıyım diye? Açıkça belirtmek gerekirse baştan söyleyelim listemizde SeaFight, League of Angels, DrakenSang, Bitefight, Travian üzere oyunlardan bir iki tane aldık. Birçoğunu bildiğinizi varsayıyoruz. Gerçi beğenilen baktığınızda League’le başlayan çabucak her tarayıcı oyunu da birbirinin birebiri. Lafı çok uzatmadan gelin haydi daima bir arada inceleyelim neler var neler yok?

Tarayıcı oyun tavsiyeleri:

 • Adventure Quest
 • Pokemon ShowDown
 • Gartic.IO
 • Ogame
 • Legend Online
 • Slither.IO
 • GeoGuessr
 • Town of Salem
 • Dark Orbit
 • Catan Universe
 • Fallen London
 • Hero Zero
 • Popmundo

Canavarların ağzına vuracağınız: Adventure Quest

Tek oyunculu bir RPG üretim olan Adventure Quest’de 700’den fazla canavarla savaşabilirsiniz. Oyuna aslında single player olmasının dışında RPG keyfini tam manasıyla yaşamanızı sağlıyor. Bu süreç içinde tek tabanca takılıp keyifli bir kıssa oynayayım diyorsanız Adventure Quest’i seçebilirsiniz. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Pokemon GO için dışarı çıkmak lazım, yerini Pokemon ShowDown ile doldurabiliriz:

Bu ortada Pokemon damarınız kabardıysa direkt olarak tercih edebileceğiniz yegane oyun Pokemon ShowDown. Güzel âlâ bir Pokemon fanıysanız bu oyunu bilmiyor olma bahtınız pek yok. Online olarak da oynayabileceğiniz Pokemon ShowDown hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli bir simülasyon tecrübesi sunuyor. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Pandemi de yalnızca Discord’dan buluşan arkadaşların oyunu: Gartic.IO

Arkadaş ortamında çok eğlenceli bir “tahmin et” oyunu. Gartic.IO kalabalık bir arkadaş ortamınız varsa kesinlikle oynamanız gereken bir oyun. Bilgi yarışı ve adam asmaca usulü yapısıyla keyifle oynayıp eğlenebileceğiniz bir oyun efendim. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Uzay savaşları devam etsin: OGame

Eski OGame oyuncularından kim kaldı be! Uyaralım oyuna önemli vakit ayırmanız gerekiyor. 2021 yılında OGame’e birinci kere başlayacaksanız bir gece PC başında değilken patlatırlar gezegeninizi uyandıralım. Standart tarayıcı tabanlı oyunlar dünyasının “Elder’ı” olduğu için bu oyun listemizde olmazsa ayıp ederiz diye düşündük. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

İş yaparken vaktim bana kalsın ancak oyunda oynayayım diyenlere: Legend Online

3D tarayıcı oyunları tarihinin de birincilerinden olan Legend Online’a merhaba diyebilirsiniz. MMORPG konusundaki açlığınızı yatıştırması için tercih edilebilecek eğlenceli bir üretim. Legend Online’ı bilhassa yazma nedenimiz oyun birçok türevinin atası. Yani öteki oyunlar bundan türedi. Aslında çabucak hepsi birbiriyle grafikleri de dahil olmak üzere birebir sayılır. Legend Online bu manada biraz daha önde keza oyunun daima geliştirilen bir yapısı var. Bu nedenle de MMORPG’yi tarayıcı üzerinde oynayayım derseniz Legend Online’ı öneririz. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Evde sıkılanlara çerezlik oyun: Slither.IO

Agar.IO’dan sonra ortaya çıkmış solucanlar savaşı diyebiliriz. Slither.IO anlık oyuncu bakımından son periyotta Agar.IO’dan biraz daha fazla oyuncuya mesken sahipliği yapıyor. Bununla bir arada Agar.IO’dan sıkıldıysanız Slither.IO’yu deneyip biraz daha farklı bir oyunun keyfini yaşayabilirsiniz.

Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Pandemiden ötürü dışarı çıkamıyorum bari online olarak gezeyim diyorsanız: GeoGuessr

Listemizdeki en enteresan oyunlardan biri olabilir. Dünyayı gezip biraz daha fikir edinebileceğiniz enteresan bir oyun. Haritalarda rastgele bir alana bırakılıyor ve dünyanın neresinde olduğunuzu varsayım etmeye çalışıyorsunuz. Bugüne kadar deneyimlediğimiz tarayıcı oyunlarından biraz daha farklı. Yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız GeoGuessr’ı deneyebilirsiniz. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Ben kaostan besleniyorum diyenlerin oyunu: Town of Salem

Vampir, kurt adam, cadı, avcı, katil kim?, vampir köylü vb. tüm oyun konseptlerini bir ortada barındıran eğlenceli bir oyun olan Town of Salem’i tarayıcı da fiyatsız olarak oynayabilirsiniz. Dereceli maçlar atabilirsiniz, arkadaşlarınızla bir arada kalabalık biçimde oynayabilirsiniz. Sıkılmadan eğlenebileceğiniz şahane bir oyun. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Ogame yerine alternatif lazım diyenler için: Dark Orbit

OGame’in biraz daha gelişmiş versiyonu Dark Orbit’i şimdi denemediyseniz kesinlikle deneyin. Biraz daha özelleştirilmiş, klan sistemi ve savaş yapısıyla OGame’in interaktif versiyonu diyebiliriz. Dark Orbit’i uzay savaşlarını seviyorsanız denemenizi öneririz. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Pandemiden ötürü board game oynayamıyorsanız üzülmeyin: Catan Universe

Kutu oyunları oynamayı seviyorsanız Catan’ı bilmemeniz pek mümkün değil. Catan Universe’de online bir halde arkadaşlarınızla Catan oynayabilirsiniz. Hayli eğlenceli bir kutu oyunu olan Catan’ın tarayıcı oyunu da pek tatlı diyebiliriz. Bilhassa sokağa çıkma yasaklarında arkadaşlarınızla Catan oynayarak eğlenmek epey keyifli olacaktır. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Biraz nostalji herkes için güzeldir: Fallen London

2016’da yayınlanmış kıssa tabanlı bir browser oyun. Victorian devrinde geçen oyunda Londra yarasalar tarafından yerin bir mil altına indiriliyor. Bu ortada Londra birilerine satılmış. Macera tünellerini kullanarak oyun içinde kıssa tabanlı bir oyunda epeyce keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Marvel ya da DC sinemaları gelmiyor diye üzülmesin: Hero Zero var

Eğlenceli ve absürt harika kahramanlar dünyasına güzel geldiniz. Kendi harika kahramanınızı yaratarak bu cümbüş de yer alabilirsiniz. Hero Zero hem çok keyifli hem de arkadaşlarınızla saçma maceralar yaşayabileceğiniz bir oyun. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Hadi sosyalleşelim: Popmundo

Yılların text base toplumsallaşma ve müzik oyunu. Bilhassa pandemi periyodunda meskende sıkıldıysanız Popmundo oynayarak toplumsallaşabilir, bir müzik kümesi kurabilir turnelere katılabilirsiniz. Hayli keyifli bir oyun olduğunu söylemek yanlış olmasa gerek. Popmundo da her şeyin yazı tabanlı olduğunu unutmamalısınız fakat. Oyunu oynamak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Umarız listemizi beğenmişsinizdir. Birçok oyun sizce bu listede eksik kalmış olabilir elbette lütfen yorumlarda eksik olduğunu düşündüğünüz oyunları eklemeyi unutmayın.

Comments are closed.