beklenen-an-geldi-android-15-yayinlandi-7R43lwMi.webp

Beklenen an geldi! Android 15 yayınlandı

Merakla beklenen Android 15’in birinci geliştirici ön izlemesi geçtiğimiz dakikalarda yayınlandı. Android 14’ün devamı niteliğindeki bu büyük işletim sistemi güncellemesi, gizlilik ve güvenliğe öncelik veriyor. Pekala Android 15 ile bizi ne üzere yenilikler bizi bekliyor? İşte detaylar…

Android 15 kullanıcılara ne üzere yenilikler sunacak?

Yeni işletim sistemi, içerik üreticilerinin kamera donanımından daha uygun yararlanmasını sağlayacak. Bununla bir arada yeni sürümün yapay zeka ile donatılacağına dair beklentiler var. Bu, kullanıcı tecrübesini bir epey yükseltecek.

Android 15’in geliştirici ön izlemesi, geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemine entegre etmesi ve yanlışlar varsa geri bildirimler sayesinde çözülmesi emeliyle sunuluyor. Bu doğrultuda yeni sürümde yanlışlar olabileceğini belirtmek gerekiyor. Buna karşın kullanmak isterseniz, bir yolu var.

Android 15 geliştirici ön izlemesini kullanabilmek için geliştiricilerin kullandığı Android Studio programına gereksiniminiz var. Aslında bu bir geliştirme ortamı. Bu yazılım üzerinden yeni sürümü indirebilir ve bir emulator ile yeni sürümü deneyimleyebilirsiniz.

Kararlı sürümü ne vakit çıkacak?

Yazılım sıkıntılarıyla yahut heyetimle uğraşmak istemiyorsanız, nisan ve mayıs aylarını beklemenizde yarar var. Çünkü Google, önümüzdeki aylarda Android beta programına kayıt için müracaatları açacaktır. Kararlı sürüm içinse haziran ve temmuz aylarını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Peki siz yeni Android sürümü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.