battlefield-serisinde-yolun-sonuna-mi-geldik-IDrgiu8w.jpg

Battlefield serisinde yolun sonuna mı geldik?

EA ve Ridgeline Games’den ayrılan Halo’nun ortak yaratıcısı ve Battlefield serisi oyun direktörü Marcus Letho, sessiz sedasız bir biçimde istifa etti/işten çıkarıldı. Letho’nun ayrılışı kamuya duyurulmadı ve kendisi de neler yapacağına dair rastgele bir yorumda bulunmadı.

Letho’nun ayrılması akabinde Battlefield serisi hakkında telaşlar arttı

Seattle merkezli, Letho’nun başında olduğu Ridgeline Games, Battlefield serisi için adanmış bir EA stüdyosuydu. Lakin son vakitlerde, Letho’nun toplumsal medya hesaplarının biyografisinde ve LinkedIn profilinde Battlefield ve EA ile ilgili tüm ilişiğini kaldırdığı ve EA’den ayrıldığını belirttiği görülüyor.

Ridgeline Games’in meslek sitesinde iş ilanı bulunmaması ve stüdyonun kurucu ortağı ve sanat direktörü Chris Matthews’in de Ocak 2024’te stüdyoyu terk ederek Destiny geliştiricisi Bungie’ye katılması dikkat çekti.

Letho’nun Battlefield serisi ile ayrılığı resmi olarak duyurulmadı ve bir sonraki adımları hakkında yorum yapmadı. Fakat bu ayrılık, serinin geleceği konusunda düşündürüyor. Letho’nun Battlefield 2042’nin sönük performansının akabinde seriyi yönlendirmek için getirildiği düşünülüyordu. Misal formda, EA da Letho’nun ayrılığı hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

DICE’ın Battlefield 2042 ile ilgili tenkitlere karşın, geçmişte Battlefield 4 ve akabinde Battlefront 2 üzere başarılı bir formda yaptığı şeyi tekrar yapabileceği düşünülüyor. 2042 de eksik çıkmasına karşın sonrasında güncellenerek ve düzeltilerek kabul edilebilir bir pozisyona getirildi ve Battlefield serisi ismindeki leke temizlenmiş oldu.

EA’ya husus hakkında ulaşıldı lakin kendileri şu anda bir geri dönüş yapmış değil. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.