asusun-minik-oyun-bilgisayari-rog-ally-oyunlarda-fpsi-tavan-yaptiran-bir-guncelleme-aldi-BaFJYrWD.jpg

ASUS’un Minik Oyun Bilgisayarı ROG Ally, Oyunlarda FPS’i Tavan Yaptıran Bir Güncelleme Aldı

ASUS, bildiğimiz üzere farklı muhtaçlıkları karşılayan çeşitli bir eser yelpazesine sahip. Çünkü şirket, kurumsal müşterilerden oyunculara kadar pek çok müşteri tipine hitap ediyor. İşin takdir edilesi yanı, ASUS’un bu müşterileri kendisine bağlayacak kalitede eserler sunması desek yanlış olmaz. Çünkü husus oyuncular olunca şirketin ROG kısmı, akla birinci gelenlerden oluyor.

Yeniliklere atılmaktan da çekinmeyen şirketimiz, geçtiğimiz yıl el konsolu üzere görünse de küçük boyutta bir bilgisayar olan ROG Ally modelini çıkarmıştı. Oyuncular tarafından da epeyce beğenilen alet, bilgisayar oyunlarını istediğimiz yerde oynayabilmemizi mümkün kılıyor. Ama performans konusu her ne kadar ileri düzeyde olsa da çözülmesi gereken ufak açıklar da var.

AMD Fluid Motion Frames, bunlardan biriydi.

Şirket, yaptığı duyuruda bugünden itibaren gerekli güncellemenin geleceği ve AMD Fluid Motion Frames özelliğinin aygıta ekleneceğini duyurdu. Şoför temelli çalışan Fluid Motion Frames özelliği, bütün DX11 ve DX12 oyunlarında çalışıyor. Ama FSR teknolojisinin bilakis, geliştiricilerin oyunlara bu teknolojiyi tek tek kodlaması gerekmiyor.

Söz konusu teknoloji, FPS pahasını artırmak için kareler üretiyor. Birtakım oyunlarda bu sayede FPS, 2 katına bile çıkabiliyor. Alışılmış aslında çıkmıyor ama ortada üretilen bu kareler sayesinde oyuncuya daha akıcı bir tecrübe aktarılmış oluyor. Kelam konusu özelliği aktifleştirmek için, güncellemenin akabinde AMD yazılımını açıp grafik ayarlarına gitmeniz ve AMD Fluid Motion Frames özelliğini açmanız gerekiyor.

Özellik şimdi komut merkezinden etkinleştirilemiyor lakin ASUS, bunun üstünde çalıştığını da belirtti.

Comments are closed.