asusun-1-nisan-latifesi-sanilan-thorun-cazip-gibisi-guc-istasyonu-rog-mjolnir-gercek-cikti-ttzG47pV.jpg

ASUS’un 1 Nisan Latifesi Sanılan Thor’un Cazip Gibisi Güç İstasyonu ROG Mjolnir Gerçek Çıktı!

ASUS, açık havada birlikte vakit geçirecek oyuncuların şarj sorununu ortadan kaldıracak yeni güç kaynağını duyurdu. Bu eser başta 1 Nisan latifesi sanılmıştı lakin daha sonra gerçek olduğu söz edildi. ROG Mjolnir ismini verdikleri güç istasyonu bu yılın Computex etkinliğinde ayrıntılı olarak tanıtılacak. Yalnızca görsele bakarak da güç istasyonu hakkında birtakım bilgiler edilebilmek mümkün. 

Mjolnir’in üzerinde dört adet güç çıkışı olduğu afişte birinci göze çarpan ayrıntı oluyor. Bu çıkışlardan ikisi USB Type-C kablolar için ikisi ise USB Type-A kablolar için ayrılmış. İskandinav mitolojisinden ilham alan ve Thor’un alımlı Mjolnir ile birebir isme sahip olan güç istasyonunun yan tarafında ise ASUS ROG logosu yer alıyor. Güç istasyonunun İskandinav mitolojisinden ilham alan başka eserlerle, bilhassa Thor güç kaynakları serisiyle uyumlu olması bekleniyor. 

Şaka değil, gerçek

“OYUNCULAR BU GERÇEK!

Oyun tecrübenizi tamamlamak için ne özellik ekleyeceğimizi kestirim edebilir misiniz?

Daha fazlası için #ROGComputex2024’te takipte kalın!”

ASUS, ROG Mjolnir’in duyurusunda eserin “1 Nisan latifesi olmadığını” da belirtmekten geri durmamış. Bu enteresan fakat göz alıcı güç istasyonu, tıpkı vakitte aydınlatma için de kullanılabilecek. Görüldüğü kadarıyla çekicin sapı, birebir vakitte bir ışık kaynağı olarak kullanılabilecek biçimde tasarlanmış. 

Güç istasyonu hakkında daha fazla bilgi paylaşmayan ASUS, ROG Mjolnir’i Computex 2024‘te tanıtacak. 4 Haziran’da gerçekleştirilecek olan aktiflikte ASUS’un tanıtacağı eserler şimdilik bilinmiyor. Tekrar de ROG Mjolnir’in ilgi çekeceğini iddia etmek hiç de güç değil. 

Comments are closed.