artik-keanu-reevesin-unlu-whoalari-icin-ozel-bir-site-bile-var-DRREJzrl.jpg

Artık Keanu Reeves’in ünlü “Whoa”ları için özel bir site bile var

Keanu Reeves son derece tanınan bir aktör ve çok sayıda sinemada oynadı. Enteresan bir halde, neredeyse her sinemasında de en az bir defa “whoa” (Vav) dediğine sahit olduk. Artık bir web sitesi, ünlü aktörün var olan her bir whoa’sını dinleyebileceğiniz bir site oluşturdu.

whoa.onrender.com sitesi, 2018’den bugüne kadar gördüğümüz her “Reeves whoa’sını” derleyen bir YouTuber olan “Owenergy” tarafından başlatılan çalışmaya dayanıyor. Yaklaşık altı dakika uzunluğundaki görüntü, 1986’dan günümüze kadar Reeves’in whoa’larını bir ortaya getiriyor.

Şimdi whoa.onrender bu whoaları güncelledi ve web sitelerine yerleştirilebilen JSON API’leri aracılığıyla erişilebilir hale getirdi. Sitede ayrıyeten her Reeves whoa’sının ses ve imgesini içeren dönen bir “whoa oynatıcısı” da bulunuyor.

Site Avi Mamenko tarafından geliştirildi. Mamenko, Owenergy’nin YouTube görüntüsündeki kimi ‘whoa’ sahnelerinin ya sıra dışı göründüğünü ya da yanlış sayıldığını, bu kusurların bu API’de düzeltildiğini belirtiyor. Mamenko, şu anda Reeves’in toplam “whoah” sayısının 118 olduğunu söylüyor.

Bu site, muhtemelen Reeves hayranı olmayanlar için pek bir mana taşımayacaktır. Lakin şayet aktörün hayranlarından biriyseniz ve artık imzası haline gelen “Whoah” anları sizin için özelse, whoa.onrender.com da sizin için özel siteler listesinde yer alacaktır.

Comments are closed.