applein-yeni-iphone-15-kiliflarinda-finewovenin-ismi-bile-gecmiyor-MWpAWpBU.jpg

Apple’ın yeni iPhone 15 kılıflarında FineWoven’ın ismi bile geçmiyor

Apple, yeni M3 işlemcili MacBook Air’ler ile bir arada yeni iPhone 15 kılıflarını da piyasaya sürdü, lakin tartışma konusu olan FineWoven materyali bu sefer yeni kılıfların hiçbirinde yer almıyor.

Yeni kılıflar; soft mind, sunshine, açık mavi ve pembe renklerinden oluşuyor. Apple, bu iPhone 15 kılıflarının silikon dış yüzeyinin elinizde mükemmel bir his verdiğini söylüyor. İç kısımda ise daha yüksek muhafaza sağladığı sav edilen yumuşak bir mikrofiber astar bulunuyor.

iPhone 15 ile tam ahenk sağlayan yerleşik mıknatıslara sahip bu kılıfların, daha süratli kablosuz şarj sunduğu söyleniyor. Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan bu kılıflar, ön siparişe açık durumda.

Apple’ın daha evvel piyasaya sürdüğü FineWoven kılıflar için şirket, bunları “dünyayı düşünerek” tasarladığını, yüzde 68 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş içerikten üretildiğini ve deriye kıyasla karbon emisyonlarını değerli ölçüde azalttığını tez etmişti. Fakat bu kılıflar, çok süratli eskimeleri nedeniyle bir müddettir amaç tahtasındaydı. Hatta Amazon, sitesinde FineWoven kılıflar için “sık iade edilen ürün” etiketini bile kullanmaya başlamıştı.

Comments are closed.