appledan-bu-yil-uygun-fiyatli-kulaklik-gelebilir-airpods-lite-hgzKxRRT.jpg

Apple’dan Bu Yıl Uygun Fiyatlı Kulaklık Gelebilir: AirPods Lite

Analist Jeff Pu’nun yatırımcılarla paylaştığı nota nazaran Apple, yeni AirPods modelleri ortasında yeni bir uygun fiyatlı modele de yer verecek. AirPods Lite, 2024 yılının ikinci yarısında piyasadaki yerini alacak. Pu’ya nazaran bu yıl göreceğimiz bir öbür model ise AirPods Max olacak. 

Pu, paylaştığı notta AirPods üretiminin “düşük-maliyetli modelin çıkışı sayesinde” artacağını söz etti. Rapor büyük oranda AirPods üretiminin Apple’ın genel tedarik zinciri ve partnerleri üzerindeki tesirine odaklanırken AirPods talebinin bu yıl %4 düşeceği ön görüldü. Bu durumun sebebi olarak ise var olan modellere olan talebin artık doymuş olması. 

Birden fazla analist AirPods Lite’a işaret ediyor

Öte yandan raporda yeni düşük-maliyetli AirPods modellerinden ne beklememiz gerektiğine dair bir bilgi yer almıyor. Apple tahlilcisi Ming-Chi Kuo da Apple’ın 2024 için uygun fiyatlı bir model üzerinde çalıştığını söylerken fiyat bilgisi olarak ise 99 dolara işaret ediyor.

Mark Gurman ise daha evvel tekraren AirPods 4’ün bu yıl iki farklı modelle geleceğini söz etmişti. Bu modellerden yalnızca daha üst varyantta gürültü engelleme üzere özellikler olacağını da açıklamıştı. Apple şu anda 2. ve 3. kuşak AirPods, 2. kuşak AirPods Pro ve AirPods Max eserlerini satışta bulunduruyor.

Sizce Apple, AirPods Lite ile karşımıza çıkacak mı?

Comments are closed.