appledan-8-gb-ram-tenkitlerine-yanit-geldi-2XuzjVKS.webp

Apple’dan 8 GB RAM tenkitlerine yanıt geldi!

Son devirlerde Apple, yeni MacBook aygıtlar için 8 GB RAM sunması nedeniyle tenkitlerin odağı durumunda. Tüketiciler, bu ölçünün düşük olduğunu düşünüyor. Teknoloji devi ise yıllardır bu tenkitleri pek de dikkate almıyor üzere görünüyor. Son olarak bununla ilgili bir gelişme yaşandı. O denli ki Apple yöneticileri, bu hususla ilgili niyetlerini paylaştılar.

Apple yöneticileri, 8 GB RAM’in kâfi olduğunu düşünüyor

Günümüzde birtakım bilgisayar üreticileri, yeni çıkardığı modeller için artık en az 16 GB RAM seçeneği sunuyor. Apple‘ın da bu üreticiler ortasında yer alması isteniyor. Fakat görünen o ki şirket, birkaç yıl daha değişikliğe gitmeyecek üzere görünüyor.

Apple yöneticileri Kate Bergeron ve Evan Buyze, yakın vakitte ITHome ile yaptıkları bir röportajda şirketin MacBook cihazlar için 8 GB RAM sunmasını savundu. Buyze, bu ölçüde belleğin webde gezinme, fotoğraf düzenleme üzere birçok gaye için kâfi olduğunu lisana getirdi.

Apple, birleşik bellek mimarisi sayesinde bilgisayarlarındaki 8 GB RAM‘in başka aygıtlardaki 16 GB belleğe eşit olduğunu tez ediyor. Şirketin 8 GB RAM‘den vazgeçmemesinin sebebi de bu olabilir. Çünkü Apple‘ın pazarlama yöneticisi Bob Borchers da bellek mimarisinin MacBook‘u çok daha verimli hale getirdiğini belirtiyor. Ayrıyeten kullanıcıların yalnızca teknik özelliklere değil, sistemin gücüne odaklanmaları gerektiğini söylüyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce MacBook cihazlar için 8 GB RAM kâfi mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.