apple-vision-pro-heyecani-kisa-surdu-kullanicilar-iade-icin-applein-kapisini-asindiriyor-SszcxV1E.jpg

Apple Vision Pro “Heyecanı” Kısa Sürdü: Kullanıcılar İade İçin Apple’ın Kapısını Aşındırıyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü karma gerçeklik başlığı Vision Pro, birinci kademede çok büyük bir ilgi gördü. Beşerler, bu aygıta sahip olmaya ve onunla sokakta gezmeye bile razı geldiler. Lakin bu “süslü süreç” geride kalmış üzere görünüyor. Çünkü toplumsal medyada Vision Pro’yla ilgili paylaşımlar yapan bireyler, aygıtı iade edeceklerini söylemeye başladılar.

Apple’ın 14 gün iade siyaseti, bu sefer canını sıkacak üzere görünüyor. Bunun en kıymetli nedeni ise müşterilerin yaşadıkları sağlık meseleleri olacak üzere görünüyor. Çünkü X ve Threads üzere platformlarda yapılan paylaşımlarda, pek çok kişinin Vision Pro kaynaklı sağlık sıkıntıları yaşadıklarını söylediklerini görüyoruz. Doğal Apple Vision Pro’nun işlevselliğini yetersiz bulan kullanıcılar da yok değil.

Apple Vision Pro, hangi rahatsızlıklara yol açtı?

Kullanıcı geri bildirimlerine nazaran Apple Vision Pro’nun yol açtığı en önemli sorun, baş ağrısı. Aygıtı birkaç saat kullanan şahıslar, çok derecede baş ağrısı yaşadıklarını söylüyorlar. Ayrıyeten gözlerde kanlanma ve yorgunluk hissiyatı da sık sık lisana getirilen konular ortasında yer alıyor. Aslında bu şaşırtan değil zira karma gerçeklik başlığı kullananlarda genel olarak göz ve kulak problemleri yaşandığı esasen biliniyor.

Apple’ın resmî internet sitesindeki bilgiye nazaran başlık, 600-650 gram ağırlığında. Bu durum, kullanıcıların boyunlarında yorgunluk hissetmelerine yol açıyor. Olağan işin bir de kayış tarafı var. Aygıtın başınıza sıkı sıkı tutturulmak zorunda olması, ekstra rahatsızlık sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Küçük burunlu bireyler, başlığın ister istemez kaydığını, içeriye ışık girdiğini ve bunun da konforu azalttığını söylüyorlar.

Apple Vision Pro’yu iade edeceğini söyleyen kimi kullanıcıların, toplumsal medyadaki paylaşımları:

Bu hafta bir Apple Vision Pro satın aldım ancak ne yazık ki iade etmek zorundayım.

Bende şiddetli bir baş ağrısı ve bulantı yarattı fakat bunun Vision Pro’nun yanılgısı olduğunu düşünmüyorum.

Şaşı olarak doğdum ve 2 yaşımdayken bunu “kozmetik olarak” düzeltmek için ameliyat oldum. Tıpkı anda sırf tek gözümü kullanabiliyorum.

Yani onu taktığımda çok duyusal hassasiyet oluştu ve görüntü izlemek kadar kolay bir şeye nitekim odaklanamadım.

Tahminen gelecek bana nazaran değil?

Ne kadar sıkıcı bir gün. İnanamıyorum fakat Vision Pro’yu iade ettim. Giymek çok rahatsız edici ve gözlerimi yoruyor. Bu açıkça gelecek. Sihir üzere çalışıyor. Lakin fizikî ödünleşimler şu anda benim için buna değmez. Bu konfor sıkıntılarını çözeceklerini varsayarak bir sonraki sefere geri döneceğim.

parkerortolani: Sağ gözümde büyük, kanlı bir leke oluştu. Teşekkürler Vision Pro!

matthewcassinelli: Dün gece sağ gözümde gözle görülür bir kızarıklık oluştu ve buna dikkat edeceğim

Muhtemelen şimdiye kadar denediğim en akıllara sakinlik veren teknoloji kesimi olan Vision Pro’yu iade etmek için sabırsızlanıyorum.

10 dakikalık kullanımdan sonra bu baş ağrılarıyla baş edemiyorum.

Apple Vision Pro’mu kutusundan çıkarıp kullandıktan iki saat sonra tekrar kutuya koyup iade etmeye karar verdim. Hayli havalı lakin içinde onu saklamamı garanti edecek kadar sık ​​kullanacağım hiçbir şey yok.

Comments are closed.