apple-nihayet-apple-watch-modelleri-icin-de-teknik-ozellikler-sayfasi-sunuyor-daha-evvel-neden-PciM6mfd.jpg

Apple, Nihayet Apple Watch Modelleri İçin de ‘Teknik Özellikler’ Sayfası Sunuyor (Daha Evvel Neden Yoktu ki?)

Apple’ın vakit zaman o denli huyları çıkıyor ki gündemde karşımıza gelene kadar fark etmiyoruz bile. Fark etmek bile hakikat tabir olmayabilir. Çünkü haklı olarak, birtakım şeyleri o düzeyde bir şirketin zaten yapmış olacağını varsayıyoruz. Fakat mevzu Apple olunca maalesef her şeye hazırlıklı olmak gerekiyor.

Normal kaidelerde Apple sitesine gidip bir iPhone almak istediğinizde hem profesyonelce hazırlanmış sayfadan bilgi edinebiliyorsunuz hem de süslü kalıplara maruz kalmadan direkt “Teknik Özellikler” sayfasına geçebiliyorsunuz. Ancak birebir durum Apple Watch modelleri için geçerli değildi.

Apple Watch için Teknik Özellikler sayfası ‘nihayet’ ekleniyor.

Yeni Apple Watch modellerinin; yani Watch 9 serisi, Watch SE ve Watch Ultra 2’nin teknik özelliklerini bu sayfadan görebileceğiz. Daha evvel Apple Watch modellerini karşılaştırabildiğimiz bir araç kullanıyordu ancak bu araç, yalnızca iki modelin farkını listelediğinden pek de bu sayfanın yerini tutmuyordu.

Bu sayfada akıllı saatin kasa materyali, boyutu, yükü, irtibat özellikleri, batarya bilgileri, sağlık ve güvenlik özellikleri, erişilebilirlik alanında sundukları vb. çok sayıda ayrıntı gösteriliyor. Bu basamaktan sonra çıkacak Apple Watch modellerinin de bu sayfaya ekleneceğini söyleyebiliriz.

Henüz Apple Türkiye sayfasında teknik özellikler kısmı bulunmuyor. Lakin güncellemeler başladığına nazaran o da çok kısa müddette siteye eklenecektir. Merak ediyorsanız bu linkten göz atabilirsiniz.

Comments are closed.