apple-katlanabilir-iphoneu-busbutun-rafa-kaldirabilir-Ci48TlVf.jpg

Apple, katlanabilir iPhone’u büsbütün rafa kaldırabilir

Apple’ın Apple Car ve microLED projelerini iptal etmesi, gözleri bir kere daha katlanabilir iPhone’un geleceğine çevirdi. Alpha Biz tarafından yeni ortaya atılan bir tez, Apple’ın aygıtı 2027’nin birinci çeyreğine ertelediği tarafında. Hatta aygıt teknoloji kalite standardını karşılamazsa, bu projenin en son olarak sonlandırabileceği de belirtiliyor.

Katlanabilir iPhone’un birinci olarak 2026 yılının sonlarında piyasaya sürülebileceği düşünülüyordu. Daha sonra bu tarih 2027’nin başına ertelendi. Fakat aygıtla ilgili son haberler, bu türlü bir modelin hiç piyasaya çıkmayabileceğini ortaya koyuyor.

Şirket, en âlâ ekran kalitesini yakalamak için katlanabilir ekranlarla ilgili pek çok patent müracaatında bulunmaya devam ediyor. Hatta Apple’ın katlanabilir iPhone için esnek bir ekran geliştirmek üzere LG ve Samsung’un ekran kısımlarıyla görüştüğü bildiriliyor. Bu ekranın daha az fark edilir bir kırışıklığa ve yansıma önleyici özelliklere sahip olması bekleniyor. Lakin bu eforlara karşın katlanabilir iPhone’un geleceğinin ne olacağı hala net değil.

Uzun müddettir speküle edilen Apple Car projesinin on yıllık bir beklentinin akabinde yakın vakitte iptal edilmesi analistleri daha temkinli hale getirmiş durumda. Bu gelişme, Apple’ın Vision Pro’nun piyasaya sürülmesinin akabinde daha deneysel teşebbüslerden kaçınıyor olabileceğine işaret ediyor olabilir.

Ancak katlanabilir iPhone, Apple için daha tanıdık bir alana giriyor ve mevcut eser ekosistemiyle uyumlu. Apple’ın tedarikçileri halihazırda piyasadaki önde gelen katlanabilir telefonlardan kimilerinin üretiminde etkin rol oynuyor.

Comments are closed.