android-ve-ios-icin-yapay-zeka-dopingi-ZZ629ye5.jpg

Android ve iOS için yapay zeka dopingi!

Microsoft, 2021’in son çeyreğinde yeni işletim sistemi Windows 11‘i piyasaya sürdü. Birçok özellik ile donatılan bu sürüm, kıymetli yenilikler sundu. Microsoft, bu yeniliklere ek olarak yakın vakitte yapay zeka takviyeli Copilot asistanı da kullanıma sundu. Yetenekleri ile kullanıcıların beğenisini toplayan Microsoft Copilot, yakın vakitte Android ve iOS için yayınlanmıştı. Son gelişmelere göreyse uygulama, değerli bir güncelleme alacak. Bununla birlikte varsayılan asistan olarak kullanılabilecek. İşte ayrıntılar…

Microsoft Copilot, Android ve iOS aygıtlarda varsayılan asistan olarak kullanılabilecek

Microsoft Copilot, Windows’ta Vazife Çubuğu üzerinde yer alan simgeye tıklayarak başlatılabiliyor. Komutlar aracılığıyla Windows özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile birlikte birçok yeteneğe kavuşan Microsoft Copilot‘dan karanlık temaya geçiş yapılmasını yahut işinize daha kolay odaklanabilmek için müzik önerisi isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte pencereleri daha sistemli hale getirmesini yahut bir uygulama başlatmasını da talep edebilirsiniz. Olağan Android ve iOS tarafında bu kadar yeteneği yok. Lakin yakın vakitte olabilir.

Teknoloji editörü Mishaal Rahman tarafından ortaya çıkarılan bilgilere nazaran Microsoft Copilot, sadece Windows 10 ve Windows 11‘de varsayılan asistan olmayacak. Yapay zeka dayanaklı aracın Android ve iOS cihazlarda da varsayılan asistan olarak seçilebileceği ortaya çıktı.

Android üzerinde köşeden üst yanlışsız kaydırıldığında yahut güç düğmesine basılı tutunca başlatılabileceği belirtilen Copilot‘un iOS‘ta nasıl çalışacağı ise bilinmiyor. Beta güncellemesiyle erişilebilen yapay zeka takviyeli asistanın şu anda fonksiyonel olmadığı söyleniyor. Natürel bu noktada test sürecinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani Microsoft hala daha üzerinde çalışıyor.

Android ve iOS için Microsoft Copilot‘un varsayılan asistan olacağı güncellemenin herkes için ne vakit yayınlanacağı şimdilik bilinmiyor. Bu noktada kestirimler, önümüzdeki ayları işaret ediyor. Yani şimdilik beklemekten diğer yapacak şey yok üzere görünüyor.

  • Microsoft Copilot – iOS uygulaması
  • Microsoft Copilot – Android uygulaması

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.