amiral-gemisi-redmi-k80-serisinin-islemcisi-ve-bataryasi-ortaya-cikti-RzsHSV54.jpg

Amiral gemisi Redmi K80 serisinin işlemcisi ve bataryası ortaya çıktı!

Xiaomi, geçen sene Redmi K70 serisini tanıttı. Standart ve Pro modelden oluşan bu seri, özellikleri ile dikkat çekmeyi başardı. Hatta satış rekoru bile kırdılar. Bu bağlamda Redmi K80 serisi de merakla bekleniyor. Yeni modellerle ilgili şimdiye kadar birçok sav ortaya atıldı. Bu tezler beklentileri giderek artırıyorken heyecanlandıran bir söylenti daha çıktı. Buna nazaran Redmi K80 ve K80 Pro modellerinin işlemcisi ve batarya kapasitesi ortaya çıktı.

Redmi K80 serisinin batarya kapasitesi ve işlemcisi sızdı

Daha evvelki yanlışsız çıkan sızıntıları ile tanınan Wisdom Pikachu, Redmi K80 serisinin 5500 mAh kapasitesinde bir bataryadan güç çekeceği argüman etti. Buna nazaran telefonlar, kullanım müddetleri ile tüketicilerin dikkatini çekecek.

İddiaya nazaran Redmi K80 ve K80 Pro modelleri sırasıyla Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisinden güç alacak. Snapdragon 8 Gen 4 şimdi duyurulmadı, Ekim 2024’te tanıtılması bekleniyor. Kelam konusu iki model, bu yonga setleri ile amiral gemilerine baş tutacak.

Kullanıcılara fikir vermesi açısından Redmi K70 Pro, kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisine yer veriyordu. 2K çözünürlüğe sahip 120 Hz dayanaklı OLED ekrana sahip model, 120W süratli şarjdan beslenen 5000 mAh‘lik bataryadan güç çekiyor. Öte yandan art kasasında üçlü suram bizleri karşılıyor. Bu suram 50 Megapiksel + 8 Megapiksel + 50 Megapiksel kameralardan oluşuyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Redmi K80 serisinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.