alan-wake-2nin-yildizi-parlamaya-devam-ediyor-2wkt7K1k.jpg

Alan Wake 2’nin yıldızı parlamaya devam ediyor

Remedy Entertainment, Alan Wake’in çıkışından 13 yıl sonra, lanetli dehşet müellifinin kıssasını devam ettirmek için uzun vakittir planladığı devam oyununu bir mühlet evvel yayınladı. İki oyun ortasında kayda paha bir orta olmasına karşın Alan Wake 2, stüdyo için büyük bir muvaffakiyet olarak tarihe geçmiş durumda.

Remedy, oyunun şimdiye kadarki en süratli satan oyunu olduğunu ve PC (Epic Games Store), Xbox Series X|S ve PlayStation 5’te 1,3 milyon kopyaya ulaştığını duyurdu. Açıklamada “Harika bir oyun harika uzun vadeli satışlar yaratabilir ve bunun Alan Wake 2 için de geçerli olmasını bekliyoruz” deniliyor.

Remedy CEO’su Tero Virtala, “Alan Wake 2’nin satışlarının muvaffakiyetinden mutluyuz” dedi ve devam etti: “Fiyat noktası da yüksek düzeyde kaldı ve oyun, geliştirme ve pazarlama masraflarının değerli bir kısmını şimdiden karşıladı. Mevcut hayranlara hizmet etmek, yeni oyuncuları çekmek ve oyunun uygun satışlara devam etmesini beklemek için oyunu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Remedy, şimdiden Alan Wake 2 için iki kıssa genişletmesi üzerinde çalıştığını duyurdu ve temel oyun sistemli güncellemeler almaya devam ediyor. Bu genişletmeler 2024 yılı içinde yayımlanacak.

Stüdyonun ayrıyeten doğaüstü oyunlardan oluşan toplu cihanını genişletme çalışmalarında diğer oyun projeleri daha bulunuyor. Bu çalışmaların ortasında ortak bir yan eser olan Project Condor ve Control’ün devamı da yer alıyor. Max Payne ve devamı olan Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Remedy kapsamında yenilenecek ve Rockstar, bu projenin yayıncılığını üstleniyor.

Stüdyonun yaklaşan projelerinden biri olan Vanguard ise, yeni duyurularda yer almadı. Yayıncılığı Tencent tarafından üstlenilen oyun, kısa bir müddet evvel şirket içi bir yine başlatma sürecinden geçti. Başlangıçta oynaması fiyatsız bir canlı hizmet tecrübesi olması planlanıyordu, lakin büyük bir değişikliğin akabinde oyuncuların birbirlerine yardım etmesine odaklanan fiyatlı bir oyuna dönüştü.

Comments are closed.