airpods-sahipleri-buraya-kulakliklarin-muhtemelen-bilmediginiz-5-kullanisli-ozelligi-Esziyi3y.jpg

AirPods Sahipleri Buraya: Kulaklıkların Muhtemelen Bilmediğiniz 5 Kullanışlı Özelliği

Apple’ın Airpods modelleri, günümüzde en çok tercih edilen kablosuz kulaklıklar ortasında üst sıralarda yer alıyorlar. Bilhassa de Pro modeli, sunduğu gelişmiş ses ve gürültü tedbire özellikleriyle kullanıcılar tarafından sık sık tercih ediliyor.

Tabii ki AirPods aygıtların herkesin bilmediği özellikleri de var. Bunun farkında olan Apple, yakın vakitte YouTube’daki dayanak kanalından bir görüntü paylaştı. Görüntüde, kullanıcıların yararlanabileceği 5 özelliğe yer verildi.

Apple’a nazaran çok işinize yarayacak 5 AirPods özelliği:

Yaklaşık 4 dakikalık görüntüde bu faydalı özelliklerin hepsine değinilmiş. Nasıl kullanılacakları da anlatılmış. Apple’ın derlediği bu özelliklere aşağıdan ulaşabilirsiniz:

  • Ses paylaşma: Bu özellik, dinlediğiniz sesi bir arkadaşınızla paylaşmanıza imkan tanıyor. Kontrol Merkezi’nin sağ üstünden AirPod simgesine basıp ses paylaşmaya tıklayarak kullanabilirsiniz. Telefonunuz devamında yapmanız gerekenleri size gösterecek.
  • AirPods’un ismini değiştirme: Ayarlardan AirPods’unuzu seçip isim kısmına bastığınızda açılan ekrandan aygıtınıza istediğiniz ismi verebilirsiniz.
  • Canlı dinleme: Bu özellik, iPhone’unuzun yahut iPad’inizin mikrofon misyonu görmesini sağlıyor. Bu aygıtlar, sesleri kulaklıklara iletebiliyor. Telefonunuzu diğer yere bırakıp bile dinleyebiliyorsunuz. Kullanmak da çok kolay. Ayarlardan Kontrol Merkezi’ne girin ve “İşitme” aracını ekleyin. Daha sonra Kontrol Merkezi’ni açıp işitme simgesini seçip Canlı Dinleme’ye dokunun.
  • Arka plan sesi: Dikkat dağıtan şeylerden kaçınmak için AirPods’unuzdan art plan sesleri dinleyebiliyorsunuz. Ayarlar’dan evvel “Erişilebilirlik”e, daha sonra da “Ses/Görsel”e girin. Art Plan Sesleri kısmından bu sesleri açın. Yağmur, okyanus ve daha birçok sesten birini seçip kullanabilirsiniz.
  • Siri’yle bildirimleri dinleme: Bu özellik, kulaklığı takarken Siri’nin size bildirimleri okumasını sağlayarak telefona bakma gereksiniminizi ortadan kaldırıyor. Kullanmak için Ayarlar’daki Bildirimler kısmından “Bildirimleri Seslendir” kısmına gidip özelliği faal etmeniz kâfi.

Bu özelliklerin birçok tüm AirPods modellerinde yer alıyor. Yalnızca Siri’yle bildirimleri seslendirme özelliği birinci kuşak AirPods modellerinde çalışmıyor. Natürel ki AirPods’un yapabildikleri bunlarla sonlu değil. iOS 17 ile Pro modele adaptif sesten konuşma tanımlamaya kadar birçok yenilik gelmişti. Apple’ın üstte bahsettikleri neredeyse tüm AirPods sahipleri için.

Comments are closed.