adobe-yapay-zek-takviyeli-adobe-express-uygulamasini-kullanima-sundu-nasil-ozellikler-var-X8NBHleI.jpg

Adobe, Yapay Zekâ Takviyeli Adobe Express Uygulamasını Kullanıma Sundu: Nasıl Özellikler Var?

Görsellerden görüntülere kadar birçok farklı tasarımı bir ortaya getiren Adobe Express, yakın vakitte çok değerli bir güncelleme aldı. Adobe, kendi yapay zekâ modeli Firefly’ı içeren Adobe Express uygulamasını Android ve iOS için resmen kullanıma sundu.

Firefly dayanaklı Adobe Express uygulaması, aslında bir müddettir beta kullanıcılarda test ediliyordu. Artık ise herkes için sunulmuş oldu. Play Store’dan indirmek için buraya, App Store’dan indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Firefly ile istediğiniz görüntüyü yahut görseli oluşturmak mümkün olacak

Yeni güncelleme, Firefly’ı Express uygulamasına entegre ederek kullanıcıların toplumsal medya için tasarım yaparken üretken yapay zekâdan yararlanmasını ve daha yaratıcı işler çıkarmasını amaçlıyor. Kullanıcılar, metin komutları yoluyla istedikleri rastgele bir şeyi oluşturabiliyorlar.

Bu özellikler ortasında metinden görsel oluşturma, metin efektleri, yapay zekâ ile tasarımlarınızda rastgele bir yeri doldurmanızı sağlayan generative fill, metinden taslak oluşturma üzere birçok kullanışlı fonksiyon bulunuyor.

Videolar konusunda da işe yarayacak epey pratik özellikler bulunuyor. Bunlar ortasında görüntü yazıları, görüntülerde art planı kaldırma ve sesinizi kullanarak karakter animasyonu üzere tek tıkla kullanılabilen özellikler var. Ayrıyeten hâlihazırda bulunan görüntüleri büsbütün farklı bir görüntüye dönüştürmenizi sağlayan araçlar da var. Hepsinin kullanıcının işini çok kolaylaştıracağını söyleyebiliriz.

Yeni uygulama fiyatsız olarak sunuldu. Lakin birçok özelliğe ulaşmak için aylık 159,60 TL olan abonelik fiyatını ödemek gerekiyor.

Comments are closed.