9-yillik-oyun-fallout-4-steamde-en-cok-oynanan-oyunlar-ortasina-girdi-iste-nedeni-Tabeu8c3.jpg

9 Yıllık Oyun Fallout 4, Steam’de En Çok Oynanan Oyunlar Ortasına Girdi: İşte Nedeni

Bethesda’nın ikonik RPG serisi Fallout’ın 2015 yılında çıkış yapan oyunu Fallout 4, son vakitlerde Steam’de çok önemli bir çıkış yaşadı. Oyun, geçtiğimiz haftadan bu yana oyuncu sayısını önemli oranda artırarak 2015’ten bu yana en yüksek düzeylerine ulaştı.

Oyun, bu sabaha karşı Steam’in en çok oynananlar listesinde 7’inci sıraya kadar yükseldi. Bu içeriğin yazıldığı sırada ise en çok oynanan 15’inci oyun olarak listede yer alıyor. Şu andaki mevcut oyuncu sayısı 49 bin 999. Eş vakitli oyuncularda son 24 saatteki rekoru ise 93 bin 294. Neredeyse 10 yıllık bir imal için bu sayının sahiden çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Son 6 yıldır oyuncu sayısı 20 bin civarlarındaydı. Tüm vakitlerin rekoru ise 472 bin ile 9 yıl evvel kırılmıştı.

Fallout dizisinin tesiri çok büyük

Peki Fallout 4 neden birden tekrar tanınan oldu? Bunun tek bir karşılığı var: Prime Video’da yayımlanan Fallout dizisi. 10 Nisan’da yayımlanan imal, hem oyunun hayranlarından hem de kozmosla birinci kere tanışanlardan büyük beğeni toplayarak dünya çapında tanınan olmayı başarmıştı. Şu anda Prime Video’da en çok izlenenlerde tepede yer alıyor. İzleyen herkes, şimdiden ikinci dönemi beklemeye başladı.

Sadece Fallout 4’ün oyuncu sayısında da artış görmedik. Birebir vakitte Fallout 76’da da bu usul bir durumla karşı karşıyayız. O denli ki 2018’de çıkış yapan üretim, dün gece 43 bin 887 oyuncuya kadar çıkarak şimdiye kadarki en yüksek düzeyine ulaştı. Serinin öbür oyunlarda da emsal artışların olduğunu belirtelim.

Fallout dizisi, tıpkı cihanda geçerken büsbütün yepyeni bir öyküyü mevzu ediniyordu. Bombaların düşmesinin 219 yıl sonrasında geçen imal, Vault-Tec sığınaklarının birinde yaşayan Lucy isimli karakterin serüvenini mevzu ediniyordu. Birebir vakitte geçmişe seyahat yapmamızı sağlayarak neler yaşandığı konusundaki gizemleri aydınlatıyordu.

Comments are closed.