4-delikten-hangisi-kamera-oppo-a3-pro-5gnin-farkli-tasarimi-ortaya-cikti-OGTkBhlG.jpg

4 delikten hangisi kamera? Oppo A3 Pro 5G’nin farklı tasarımı ortaya çıktı!

Oppo, A2 ve A2 Pro’yu geçen yıl, A3’ü ise 2018’de piyasaya sürdü. Bir yazım yanılgısı yok. Şirket, “A” serisi aygıtları için biraz karışık bir isimlendirme seçme kararı aldı. Bu karışıklığa biraz daha karışıklık eklemek için de yakın vakitte A3 Pro sunulacak. Oppo A3 Pro 5G, kullanıcılar tarafından beklenen bir telefon olması nedeniyle üzerinde fazlaca duruluyor. O denli ki aygıtın CAD tabanlı görselleri ortaya çıktı.

Oppo A3 Pro 5G nasıl gözükecek?

Oppo A3 Pro 5G’nin CAD tabanlı görselleri, boyutuyla birlikte bugün sızdırıldı: 162,7 x 74,5 x 7,8 mm. 6,7 inç ekrana sahip olduğu söyleniyor. Renderler, üstteki dairesel kamera adasının üzerine yerleştirilmiş, tıpkı vakitte dairesel bir LED flaş dizisi ve üst kısmında kendi kamerası yerine metal görünümlü bir kapağı olan büsbütün dekoratif bir daire içeren iki art kamerayı ortaya koyuyor.

Telefonun çok dar yan çerçeveleri ve uygun büyüklükte üst ve alt çerçeveleri (alt çerçeve biraz daha büyük), ekranın ortasında selfie kamerası için bir delik, sağ tarafta güç ve ses tuşları, ve alışılmış ki altta bir USB Type-C ilişki noktası bulunuyor.

Değeri ne olursa olsun, büyük olasılıkla yerini alması beklenen A2 Pro, MediaTek’in Dimensity 7050 işlemcisi tarafından desteklenen, 8/12 GB RAM ve 256/512 GB depolama ile eşleştirilmiş ve 64 megapiksel ana ve 2 megapiksel derinlik sensörüyle çevrili bir kameraya sahipti.

Doğal olarak Oppo A3 Pro 5G için kimi küçük yükseltmeler bekleniyor. Lakin şirketin bu noktada ne kadar ileri gideceği merak konusu. Tüm bunların yanında halefi ile tıpkı fiyat bandında olması yahut bu fiyat bandına yakın olması da gerekiyor. Yani çok fazla paraya mal olmayan yeterli bir paket sunmalı. Şirketin bunu başarıp başaramayacağını yakın vakitte öğreneceğiz.

Oppo A3 Pro 5G hakkında şimdi sızdırılan öbür bir detay yok. Lakin işler yolunda gittiği için yakında bu bahiste daha fazla şey duymayı bekliyoruz.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.