2024un-en-l-mmorpg-oyunlarini-listeledik-rol-yapin-arkadaslarinizla-eglenin-nUxwRJg7.jpg

2024’ün en âlâ MMORPG oyunlarını listeledik! Rol yapın, arkadaşlarınızla eğlenin

İçindekiler

  1. 1. World of Warcraft
  2. 2. KONUTA Online
  3. 3. The Elder Scrolls Online
  4. 4. Star Wars: The Old Republic
  5. 5. Star Trek Online
  6. 6. Lord of the Rings Online
  7. 7. Albion Online
  8. 8. New World

2024’ün en düzgün MMORPG oyunlarını listeledik! En güzel MMORPG’ler yalnızca geniş dünyalar sunmakla kalmaz, birebir vakitte birlikte eğlenebileceğiniz canlı topluluklar da sağlar.

Bu oyunlar her türlü biçim ve boyutta olabilir. Geniş açık dünya sandbox’larından daha doğrusal, kıssa odaklı işlere kadar, en güzel MMORPG’ler en uygun tek oyunculu oyunlar kadar çeşitlidir. Bir MMORPG’yi oynarken, gerçek oyuncularla bir arada küme kurmak çok eğlenceli olsa da isterseniz oyunu tek başınıza da götürebilir, oyun için hazırlanmış hikayenin tadına varabilirsiniz. Sizin için 2024 boyunca oynanabilecek en hoş MMORPG oyunlarını listeledik.

1. World of Warcraft

Asla yaşlanmayan bir MMORPG arıyorsanız, World of Warcraft piyasaya çıktığı birinci günden beri oyuncuların ilgisinin odağı oldu. Warcraft dünyasının her gün zenginleşen hikayesiyle beslenen World of Warcraft, büyüler, kılıçlar, oklar ile bezenmiş çok heyecanlı vazifeler sunuyor.

2. MESKENE Online

İnsanoğlu medeniyetinin yarattığı en karmaşık, derin ve sürükleyici görüntü oyunlarından biri olan KONUTA Online’ı İzlandalı CCP firması geliştiriyor. Oyun dünya çapında o kadar çok fanatiğe sahip ki, yalnızca MESKENE Online tek başına İzlanda’nın yıllık ihracat gelirinin yarısını sağlıyor. Elbette, İzlanda’nın görece küçük bir ülke olmasının da bunda hissesi ancak bu oyunun çok başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Uzayda geçen oyunda, geminizle birlikte verilen vazifeleri yerine getirip kademe atlamaya ve güçlü bir şirket kurmaya çalışıyorsunuz. Bunun için de savaşmak, ticaret yapmak, madencilik yapmak, üretim yapmak, keşifler yapmak üzere çok farklı misyonlar gerekiyor. MESKENE Online’ı tam manasıyla öğrenebilmek için on saate yakın bir tutorial bitirmeli ve sonra oyun içinde 1-2 ay acemilik çekerek pişmelisiniz. Lakin ondan sonra, oyunda tehlikeli bölgelere açılıp gerçek maceralara ulaşabiliyorsunuz.

3. The Elder Scrolls Online

Bethesda’nın ünlü Elder Scrolls cihanında geçen MMORPG çok geniş bir dünya sunuyor. Büyücülükten, savaşçılığa istediğiniz karakteri yaratabilir ve Elder Scrolls dünyasının bitmek bilmez siyasi çatışmaları ortasında savaşlara, maceralara katılabilirsiniz. Bethesda’nın oyunu daima yeni tuttuğunu ve yeni içerikler eklediğini de unutmayın.

4. Star Wars: The Old Republic

Star Wars kainatı bu güne kadar iki sefer MMROPG oyunu piyasaya sürdü. Birinci oyun, Star Wars: Galaxies ne yazık ki, çok âlâ bir oyun olmasına karşın, hayatına devam edemedi. Akabinde gelen The Old Republic ise daha büyük ilgi gördü ve bugün daima gelişen, zenginleşen bir oyun kozmosu olarak hayatına devam ediyor. Star Wars hikayesindeki tüm güçlü gereci içinde barındıran oyunda, her köşe başında öbür bir macera sizi bekliyor. Oyun boyunca bazen ihanetlerle, bazen kahramanlıklarla karşılaşacaksınız ve kendinizi hikayesine kaptıracaksınız.

5. Star Trek Online

Star Trek kozmosunu seviyorsanız, Star Trek Online’a hayran kalacaksınız. Son derece sürükleyici ve ayrıntılı hikayeler içeren oyunda küçük bir yıldız gemisinin kaptanı olarak hayatınıza başlayıp dev gemileri kumanda ettiğiniz bir oyun tecrübesi yaşıyorsunuz. Hem uzayda, hem gezegenlerde gemi mürettabatınızla misyonlara çıkabiliyorsunuz. Çok ayrıntılı bir RPG sistemi olan oyun gerçek bir bilimkurgu şenliği yaşatıyor dersek yanlış olmaz. Şiddetle tavsiye ediyoruz.

6. Lord of the Rings Online

Tolkien’in Lord of the Rings romanından uyarlanan MMORPG oyunu, bu fantezi dünyası içinde maceradan maceraya koşmanıza imkan tanıyor. Fiyatsız olarak oynayabileceğiniz oyunda birtakım özellikleri açmak için aylık abonelik fiyatı istenebiliyor ancak fiyatsız olarak da son derece doyurucu bir oyun tecrübesi sunuyor.

7. Albion Online

Sizi çok yormayacak, çok ağır ve gerilimli savaşlara sürüklemeden, tatlı tatlı crafting yapıp sonra da birkaç ufak çatışmayla hikayenin devam etmesini sağlayacak bir oyun arıyorsanız, Albion Online bunlardan biri değil. Her ne kadar grafikleri onun çok “tatlı” bir oyun olduğu yanılgısını yaratsa da, çok çetin PVP ve PVE çatışmaların yaşandığı bir oyun. Oyunda başarılı olabilmek için de, kendinizi daima geliştirmeli, yeni silahlar ve ekipmanlar üretmeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz.

8. New World

Amazon’un oyun piyasasında kelam sahibi olmak için büyük yatırım yaparak geliştirdiği New World, alışıldık bir MMORPG olmasa da, sandbox biçimi bir oyun olarak zevkle oynanan online bir oyun. Amerikanın keşfedilmesi periyodunu anlatan oyunda, 1600’lü yılların savaşlarına katılıyorsunuz, yerleşimleri düşman akınlarından koruyorsunuz ya da heyecalı misyonlara çıkıyorsunuz. Talih vermeniz gereken sürükleyici bir oyun.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024’te Oynanabilecek En Âlâ Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

En düzgün öykülü görüntü oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En güzel endişe oyunları 2024 – “Ben korkmam” diyenleri bile tir tir titretecek

En uygun FPS oyunları 2024: Tüm geriliminizi atacağınız en yeterli FPS oyunlarını listeledik

En âlâ multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en uygun multiplayer oyunları

En uygun açık dünya oyunları 2024! Birbirinden keyifli tanınan açık dünya oyunlar

En âlâ ücretsiz oyunlar: Ücretsiz oynayabileceğiniz eksiksiz oyunlar

En yeterli 10 savaş oyunu (2024 şimdiki liste)

2024’ün en âlâ Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

2024’ün en güzel strateji oyunları! Birbirinden güzel 8 oyunu listeledik

En düzgün PC oyunları (2024 şimdiki liste)

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Âlâ Taşınabilir Oyunlar

2024’te oynayabileceğiniz en düzgün Playstation 4 oyunları

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en âlâ taşınabilir oyunlar

Comments are closed.