2024te-oynanabilecek-en-yeterli-futbol-oyunlari-futbol-tutkunlari-buraya-KM7jl4DK.jpg

2024’te Oynanabilecek En Yeterli Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

Hepimiz fanatik olmasak da ülkemizde futbolun sevildiği bir gerçek. Çünkü tüm maçları takip etmesek de hepimizin tuttuğu bir grup var ve en azından derbilerde de olsa tuttuğumuz kadrosu desteklemekten ve izlemekten ziyadesiyle keyif alıyoruz.

Ancak alandaki oyuncular kadar, sanal futbol dünyasında da birebir tutku ve heyecanı bulmak mümkün. Gol sevinçleri, stratejik ataklar ve rekabet dolu maçlar; futbol oyunları, spor tutkunlarını ekrana kilitleyen ve gerçek dünyadaki futbol heyecanını sanal bir tecrübeye dönüştüren eğlenceli bir platform sunuyor. İster tek başınıza günlerce sürecek bir menajerlik kariyeri başlatın ister arkadaşlarınızla eğlenceli dakikalar geçirmek için kısa kısa maçlar atın; tercih size kalmış.

2024’te Oynanabilecek En Düzgün Futbol Oyunları

Peki 2024 yılında oynamaktan en çok zevk alacağınız, stilinize uygun futbol oyunu hangisi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız merak etmeyin, biz tüm alternatifleri sizin için bir ortaya getirdik. İşte karşınızda 2024 yılında oynanabilecek en âlâ futbol oyunları:

1. EA FC 24

Platform:

 • PlayStation
 • Xbox
 • Nintendo Switch
 • PC
 • Mobil

Elbette EA Sport’un FIFA’sı olmadan en düzgün futbol oyunları listesi yapamayız. Artık FIFA yerine EA FC olarak tekrar markalaşan oyun, ikonik “EA Sports It’s in the game” sloganı ile tüm oyuncuların zihnine sıkıca kazınmıştır.

1993 yılından itibaren her sene oyuncularla buluşan seri, gerçek futbol tecrübesine en yakın, diğer hiçbir yerde bulamayacağınız özelliklere ve oyun modlarına sahip. Oyundaki Hypermotion V teknolojisi, 180’den fazla profesyonel futbol maçından elde edilen bilgiler sayesinde oyun içinde en gerçekçi oyun ve hareket animasyonlarını sunuyor. Oyun tıpkı vakitte daha hakikat bir oyun yapısı oluşturmak için hassas paslar tasarlamanıza imkan tanıyor. Esasen, artık topu tam olarak hedeflediğiniz yere attığınızdan emin olmak için nokta atışı hassasiyetle bir orta pası yahut lob pası atabiliyorsunuz.

2. Football Manager 2024

Platform:

 • PC
 • PlayStation
 • Xbox
 • Mobil

Sırada menajerlik yapmayı bir üst düzeye taşıyan bir oyun var. Football Manager, seçtiğiniz ekibi lokal, kıtasal ve hatta milletlerarası zafere taşırken kuvvetli ve eğlenceli bir maraton sunuyor. Football Manager 2024, oyuncuların kendi dizilişlerini ve tercih ettikleri oyun tarzlarını tasarlayabilecekleri esnek bir taktik oluşturucu ile geldiği için taktiksel marifetlere epey kıymet veriyor. Bu modülde, ekibinizin üyelerinin alandayken nasıl davranacaklarını düzenleyen oyuncu rollerini ve misyonlarını seçebiliyorsunuz. Örneğin, Casemiro’yu “Defansif Orta Saha” rolüne ayarlarsanız, öncelikle savunmanın önündeki durumunu koruyacak ve topa sahip olmaya çalışacak.

Football Manager ayrıyeten oyuncuların alanda nasıl gayret ettiklerini gösteren başarılı maç animasyonları ile kadronun performansını interaktif bir halde gösterebiliyor. Bu yeni 2024 versiyonunda oyun, evvelki yıllara kıyasla oyuncu hareketi, top fiziği ve ışıklandırmada değerli iyileştirmelerin yanı sıra duran top idaresi ve oyuncu rolleri üzere yeni taktiksel seçenekler içeriyor.

3. eFootball

Platform:

 • PlayStation
 • Xbox
 • PC
 • Mobil

Sırada, evvelce Pro Evolution Soccer olarak bilinen bir oyun var. Bu isme eminiz herkes aşinadır. Yeniden de bir şeyler çağrıştırmadıysa, bu oyunun uzun yıllar FIFA’nın ezeli bir rakibi olduğunu söyleyelim. Günümüzde eFootball olarak tekrar markalaşan oyun, sporun gerçek dünyasında meydana gelen muhakkak futbol trendlerini bir ortaya getiren dönem paketlerini satın alabileceğiniz, oynaması fiyatsız bir oyun.

eFootball ayrıyeten Dream Team olarak bilinen “Ultimate Team tarzı” oyun moduna da sahip. eFootball grafik manasında günümüzün standartlarının gerisinde kalsa da uygun bir FIFA alternatifinden daha fazlası ve epey sağlam bir futbol oyunu.

4. Dream League Soccer 2024

Platform:

 • Mobile

Dream League Soccer, çaba edebileceğine inandığınız oyunculardan oluşan bir grup kurmanıza imkan tanıyan bir taşınabilir oyun olduğu için şimdiye kadar paylaştığımız oyunlardan biraz farklı.

Oyun, 4.000’den fazla FIFPRO lisanslı oyuncu ortasından ve 8 farklı ligden oyuncu takımı seçmeye müsaade veriyor. Bununla birlikte oyunda, altyapı tesislerini geliştirerek seçtiğiniz kadronun stadyumunu yükseltebileceğiniz bir modül bulunuyor. Dahası, sunulan kıyafet ve aksesuar ortasından menajerlerin saç tarzlarını ve kıyafetlerini kişiselleştirebiliyorsunuz.

5. Rocket League

Platform:

 • PlayStation
 • Xbox
 • Nintendo Switch
 • PC
 • Mobile

Son olarak sırada, futbol ve otomobilleri sürükleyici bir tecrübeyle birleştiren Rocket League var. Oyunda, yüksek süratli bir arabayı denetim ediyorsunuz, çember formundaki arenalarda yarışıyor ve dev bir futbol topunu rakibinizin kalesine sokmaya çalışıyorsunuz.

Rocket League’in oynanışı onu klasik spor oyunlarından ayırıyor. Maç başlar başlamaz, oyuncular topla birinci teması kurmak için yarışıyor ve o andan itibaren, bir gol atılana kadar vakit ilerliyor. Mühlet sona erdiğinde en çok gol atan grup ise zafere ulaşıyor. Lakin Rocket League süratli tempolu aksiyondan daha fazlasını sunuyor. Çeşitli alanlar ve kapsamlı araç özelleştirme seçenekleriyle oyun, oyuncuları tecrübelerini kendilerine nazaran şekillendirmeye imkan tanıyor.

Comments are closed.