2024-yilinda-oynayabileceginiz-en-uygun-ps5-oyunlari-b9A78LdW.jpg

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Uygun PS5 Oyunları

İçindekiler

  1. 1. God of War Ragnarok
  2. 2. Marvel’s Spider-Man 2
  3. 3. Horizon Forbidden West
  4. 4. Returnal
  5. 5. Resident Evil Village
  6. 6. Gran Turismo 7
  7. 7. Disco Elysium: The Final Cut

En Âlâ PS5 Oyunları 2024 listesi ile pek çok farklı oyun önerisi sunuyoyoruz. Sony, Playstation 5’i piyasaya vadeli neredeyse 4 yıl oldu ve her sene oyun kütüphanesi süratle büyümeye devam ediyor. Her sene olduğu üzere 2024’te de konsola gelmesi dört gözle beklenen birçok oyun var. Midgar’ın ötesine Cloud ve çetesiyle seyahat edeceğimiz Final Fantasy 7 Rebirth, efsanevi Silent Hill serisinin en başarılı oyunlarından biri olan Silent Hill 2’nin tekrar üretimi, Nioh serisinden tanıdığımız Team Ninja’nın elinden çıkan Rise of the Ronin ve daha birçok oyun sene içinde bizlerle buluşacak.

İşte bu heyecanlı bekleyişi sürdürürken, 2024 yılında Playstation 5‘te oynayabileceğiniz en hoş oyunlardan birkaçını sizin için seçtik. Küçük bir not olarak; oyunların hepsi sadece Playstation’a özel değil, lakin bunları oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

1. God of War Ragnarok

God of War Ragnarok, 2018’de piyasaya sürülen God of War’un devam oyunu. Selefindeki olaylardan birkaç yıl sonra geçen bu tek oyunculu destan, bir kere daha Spartalı Kratos ve oğlu Atreus’u mevzu alıyor. Fakat bu kere ikili, Dokuz Diyar’ın yıkımına yol açacağı kehanet edilen büyük bir savaş olan Ragnarok’a hazırlanıyor.

2. Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 kusursuz bir harika kahraman tecrübesi sunuyor. Efsanenin birinci iki oyununu başarılı bir biçimde temel alan bu PS5 oyunu, bize hem Peter hem de Miles’ı oynanabilir karakterler olarak sunarak New York’ta bir defa daha serbestçe dolaşmamıza imkan veriyor.

3. Horizon Forbidden West

Mükemmel grafiklere sahip bir açık dünya ve öykü tabanlı macera arayışındaysanız Horizon Forbidden West’ten diğerine bakmanıza gerek yok. Sizin için en âlâ PS5 oyununu ararken açık dünya, anlatı odaklı bir macera arayışındaysanız, Horizon Forbidden West’ten diğerine bakmayın. Horizon Zero Dawn’daki olağanüstü olan her şeyi geliştiren ve genişleten Aloy’un yeni macerası, inanılmaz derecede hoş, sürükleyici ve heyecan verici robot-dinozor aksiyonlarıyla dolu.

4. Returnal

Returnal, roguelike çeşidine geliştirici Housemarque’ın imzası olan ‘bullet hell’ yaklaşımını getiriyor, bu da bir yere girdiğinizde ne bekleyeceğinizi asla bilemeyeceğiniz, yalnızca öldüğünüzde baştan başlamak zorunda kalacağınız manasına geliyor. Bununla birlikte, PS5 3D Ses ve DualSense’in tüm özelliklerinden tam olarak yararlanan heyecan verici öyküsü sayesinde, muhtemelen “son bir defa daha deneyeyim” fikriyle denemeye devam edeceksiniz.

5. Resident Evil Village

Resident Evil 7’deki olaylardan birkaç yıl sonra geçen Village’da baş karakter Ethan kaçırılan kızını bulmak emeliyle bir Doğu Avrupa köyünü keşfe çıkıyor; lakin köy sakinleri, pek de misafirperver değil. Selefine nazaran daha aksiyon odaklı olan bu devam oyunu, an be an oynanışıyla klasik Resident Evil 4’e bariz bir halde benziyor.

6. Gran Turismo 7

Gran Turismo 7, GT6 ve GT Sport’taki içerik eksikliğini ve zayıf kalan görselliği gidererek yarış simülasyonu serisini eski ihtişamına kavuşturuyor. GT7, büyüleyici yarış simülasyonunun en yeterli yaptığı şeyi tekrar yapıyor: harika bir sürüş tecrübesi ile bir sürü içerik sunuyor ve bunların hepsi son derece keyifli ve cezbedici bir kullanıcı tecrübesi ile bir ortaya getiriliyor.

7. Disco Elysium: The Final Cut

Birçok RPG oyunu, oyuncuya bir seçim noktasında çeşitlilik sunduğunu argüman eder, fakat bu çoklukla “iyi bir şey” yahut “kötü bir şey” yapmaktan ibaret olur. Lakin Disco Elysium işleri bu kadar kolaya indirgemeyen bir polis simülatörü. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle hafıza kaybı yaşayan polisimiz, asılmış bir adamın cinayetini çözme arayışında yeterli ya da berbat ahlaki bedeller ortasındaki grinin tüm tonlarını keşfediyor.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024’te Oynanabilecek En Düzgün Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

En âlâ öykülü görüntü oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En yeterli kaygı oyunları 2024 – “Ben korkmam” diyenleri bile tir tir titretecek

En yeterli FPS oyunları 2024: Tüm geriliminizi atacağınız en düzgün FPS oyunlarını listeledik

En yeterli multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en yeterli multiplayer oyunları

En güzel açık dünya oyunları 2024! Birbirinden keyifli tanınan açık dünya oyunlar

En güzel parasız oyunlar: Parasız oynayabileceğiniz kusursuz oyunlar

En âlâ 10 savaş oyunu (2024 şimdiki liste)

2024’ün en uygun Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

2024’ün en düzgün strateji oyunları! Birbirinden güzel 8 oyunu listeledik

En güzel PC oyunları (2024 aktüel liste)

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Güzel Taşınabilir Oyunlar

2024’te oynayabileceğiniz en yeterli Playstation 4 oyunları

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en güzel taşınabilir oyunlar

Comments are closed.