zuckerberg-elon-muskin-buyuk-kaydirma-hayalini-elinden-aldi-XFdFUmjj.jpg

Zuckerberg, Elon Musk’ın büyük “kaydırma” hayalini elinden aldı

Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in birbirlerini hiç sevmediğini bilmeyen yok. Üstelik bu çatışma, toplumsal medya alanında birbirlerine rakip olmadan çok öncesine dayanıyor. Bu ikili net bir formda birbirlerinden haz etmiyorlar ve bunu her kezinde lisana getirmekten çekinmiyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Zuckerberg Meta’da Threads için yenir bir mekanizmayı denemeye başladı. Buna nazaran kullanıcılar beğenilerini göstermek için paylaşımları sağa çekecek, ya da diğer süreçler yapmak için sola çekecek. Böylelikle Meta, sağa çekilen içeriklere benzeri daha fazla içerik gösterecek. Sola çekilenleri ise beğenilmemiş kabul edecek ve daha az benzeri içerikler gösterecek.

Aslında bu sistem Tinder’ın sistemine çok benziyor. Fakat asıl büyük bomba, Musk’ın kısa müddet evvel bu mekanizmayı Twitter’a adapte etmek istediğini açıklaması. Böylelikle Zuckerberg, Musk’tan evvel davranıp bu özelliği Meta’ya kazandırdı ve Musk’a büyük bir çelme takmış oldu.

Bu gelişmenin akabinde Musk, Zuckerberg hakkında sinkaflı bir tweet attı ve Zuckerberg de her zamanki “iyi aile çocuğu” imajını bozmadan, “Musk yeniden tıpkı,” manasına gelecek bir paylaşım yaptı.

Gördüğünüz üzere dolar milyarderleri sıklıkla hengame ediyor ve bizim de çenemiz yorulmaya devam ediyor…

Comments are closed.