yeni-ekran-sampiyonu-belirli-oldu-en-duzgun-ekrana-sahip-telefonlar-listesinin-tepesi-el-degistirdi-YNqzhPgj.jpg

Yeni ekran şampiyonu belirli oldu: En düzgün ekrana sahip telefonlar listesinin tepesi el değiştirdi

Bağımsız inceleme kuruluşu DxOMark’a nazaran Galaxy S24 serisi, piyasadaki en yeterli akıllı telefon ekranına sahip olma unvanını ele geçirdi. Samsung’un 3 yeni Galaxy S24 modeli de, Galaxy Z Fold 5, Z Flip 5, iPhone 15 serisi, Google Pixel Fold, OnePlus Open, Honor Magic5 Pro üzere telefonları geride bırakmış durumda.

Temel S24 modeli, 600 – 800 dolar ortası telefonları içeren Premium Sıralama kategorisinde en üst sıradaki ekrana sahip. Bu kategoriye Galaxy S24+ dahil olmadığından, Plus modeli Ultra-Premium segmentinde (800 dolardan yüksek) Galaxy S24 Ultra’dan sonra 2.sırada yer alıyor.

Kullanıcıların Canlı renk ekran modunun gereğince renkli olmaması ve AOD’nin biraz fazla loş görünmesiyle ilgili yaşadıkları birtakım küçük problemlere karşın, Galaxy S24 serisi tarafından kullanılan bu yeni LTPO Dynamic AMOLED 2X paneller, yükseltilmiş Vision Booster ve yeni Adaptive Color Tone üzere Samsung teknolojileriyle birlikte epeyce başarılı görünüyor.

Samsung, Galaxy S24+ modelinin çözünürlüğünü QHD+’ya yükseltirken, her 3 varyant da 2600 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Başka yandan Galaxy S24 Ultra, Gorilla Glass Armor ekran muhafazası sayesinde öne çıkıyor.

Bununla birlikte, akıllı telefonların büyük çoğunluğunun tersine, Galaxy S24 Ultra’nın ekranı Mohs’un sertlik testinde 6. düzeyde çizilmeye karşı sağlam ve bu da onu başkalarından ayıran değerli bir özellik.

Comments are closed.