yeni-android-15-ozelligi-ortaya-cikti-ezAafpSk.webp

Yeni Android 15 özelliği ortaya çıktı!

Geçen sene Android 14 işletim sistemini piyasaya süren Google, bu yıl Android 15’i kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şu anda test sürecinde olan bu yeni sürüm, bir dizi yenilikle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Son gelişmelere nazaran Android 15, depolama sıhhatini da gösterecek. İşte yeniliğin detayları…

Android 15, depolama donanımının sıhhatini gösterecek

İnsanlar, yeni bir akıllı telefon aldıklarında ekseriyetle bu aygıtı uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorlar. Fakat vakit geçtikçe ve teknoloji aşındıkça aygıtın bileşenlerinde arızalar meydana gelme ihtimali artıyor. Google ise bundan yola çıkarak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Aktarılan bilgilere nazaran Google, Android aygıtlarda depolama donanımının durumunu gösterebilecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik ile kullanıcılar, depolama bileşeninin sıhhatini yüzde olarak görebilecekler.

Android 15 Beta 1 güncellemesi ile fark edilen bu özelliğin yeni işletim sisteminin kararlı sürümüyle bile kullanıma sunulması bekleniyor. Android 15’in beta testleri temmuz ayında sonlanacak. Ardından ağustos ve ekim ayları ortasında kararlı sürümün yayınlanması bekleniyor. Birinci olarak Google’ın kendi akıllı telefon modelleri için sunulacakken, daha sonrasında öteki üreticiler de dağıtım çalışmalarına başlayacak.

Google, Android 15 ile birlikte kıymetli yenilikleri kullanıcılar ile buluşturacak. Pekala ya siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni Android 15 özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.