yalnizca-jailbreak-ile-kullanilabilen-iosun-en-eski-emulatoru-artik-tum-iphonelarda-kullanilabiliyor-H5uiqL4a.jpg

Yalnızca Jailbreak ile Kullanılabilen iOS’un En Eski Emülatörü, Artık Tüm iPhone’larda Kullanılabiliyor

Apple’ın 5 Nisan’da açıkladığı emülatörlere App Store takviyesi kararının akabinde iOS mağazasına gelen ve sonrasında kaldırılan çok sayıda emülatör oldu. Son gelen emülatörün mağazadan çıkması ise pek mümkün değil çünkü iOS’un en eski emülatörlerinden olan Delta sonunda resmen mağazadaki yerini aldı. 

Riley Testut tarafından geliştirilen Delta, GBA4iOS adlı açık kaynak kodlu emülatörün daha gelişmiş bir versiyonu. 10 yıldan uzun bir müddet evvel çıkan GBA4iOS daha evvel App Store dışından indirilip kurulabiliyordu fakat bir noktada Apple bu uyuglamayı yasaklamıştı. Emülatör yeni kararla birlikte App Store’da yerini aldı. 

Hepsi bir yerde Nintendo emülatörü

Delta, Nintendo’nun ikonik konsollarından NES, SNES, N64, Nintendo DS, Game Uzunluk, Game Uzunluk Advance gibi sistemleri simüle edebiliyor. Tanınan oyun denetim aygıtlarıyla çalışabilen uygulama, farklı hileleri, kayıt çeşitlerini, yedeklemeleri ve daha fazlasını barındırıyor. Bu emülatör yılların birikimiyle geldiği için başkalarından daha cafcaflı ve gelişmiş duruyor. 

Kişiselleştirilebilir renkler, süratli geçme opsiyonu, durdurma özelliği, Haptik dokunma takviyesi üzere özellikleri de olan emülatör ile lokal çok oyunculu oyunlar oynamak da mümkün oluyor. Apple’ın mağazada müsaade verdiği iGBA, Testut’un orjinal GBA4iOS emülatörünün birebir kopyası olarak listelerin tepesine tırmanmış fakat daha sonra Apple tarafından kaldırılmıştı. Fiyatsız olarak indirilebilen Delta, hiçbir formda data toplamaması ve reklam barındırmaması ile de dikkat çekiyor. 

Comments are closed.