xiaomiden-iki-model-icin-hyperos-guncellemesi-86eIE9mM.jpg

Xiaomi’den iki model için HyperOS güncellemesi!

Xiaomi, geçen sene kullanıma sunulan HyperOS sürümünün dağıtımını sürdürüyor. Çinli marka bilhassa son vakitlerde giriş ve orta segmente odaklanırken, hazırlanan kapsamlı dağıtım planı aracılığıyla günden güne yeni aygıtlarını yeni sürüme geçiriyor. Son olarak iki Xiaomi modelinin daha HyperOS güncellemesi almaya başladığı öğrenildi.

İki HyperOS modeli HyperOS güncellemesi aldı

Redmi K40 ve Redmi K40 Pro Plus için HyperOS yapısı kullanıma sunuldu. Yeni sürüm Android 14’ü temel alırken, birinci olarak Mi Pilot kullanıcıları için yayında olacak. Şayet güncellemede bir sorun görünmezse çok yakında genel kullanıma açılacak.

Xiaomi kurucusu Lei Jun, geçen aylarda yaptığı paylaşımla HyperOS arayüzünün logosunun değiştiğini resmen duyurdu. Eskisine nazaran daha şık ve kompakt bir görünümle gelen yeni logo, dijital kainattaki fikirler ve irtibatlar üzere bir ortada dönen noktalardan oluşan bir galaksi olarak tanımlanıyor. Tıpkı vakitte mora çalan renkleri de bünyesinde barındırıyor.

Xiaomi HyperOS; yeni saat tarzları, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Denetim merkezi ise bir evvelki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha pak ve daha çağdaş bir dizayna sahip olacak.

Uygulama simgeleri ise benzeri, fakat genel tutarlılık artmış üzere duruyor.Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir öteki ayrıntı ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin tezine nazaran yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine nazaran depolama konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da özellikle Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan kâfi olmayan ürünleri için bir açık kapı bıraktığı manasına geliyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Comments are closed.