xiaomi-15-ve-oneplus-13-bir-prensip-imza-atacak-ultrasonik-teknoloji-8idx6Mfb.webp

Xiaomi 15 ve OnePlus 13 bir prensip imza atacak! Ultrasonik teknoloji

Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefonları uzun yıllardır ekrandan parmak izi sensörlerine sahip, lakin ultrasonik değil optik türdeydi. OnePlus için de durum böyleydi. Lakin bu durum, Xiaomi 15 serisi ve OnePlus 13 ile değişebilir.

Xiaomi 15 ve OnePlus 13 ultrasonik parmak izi teknolojisi kullanacak

Çin’in Weibo platformunda yer alan iki farklı kaynağa nazaran, Xiaomi şu anda geliştirilmekte olan Xiaomi 15 amiral gemisi ailesi için ultrasonik parmak izi sensörleri test ediyor. Xiaomi 15, selefinin büsbütün düz ekranını korurken, Ultra modeli 14 Ultra üzere daha kavisli bir camla gelecek.

OnePlus 13’ün de ultrasonik bir parmak izi sensörüne geçiş yapacağı söyleniyor. Böylelikle Samsung’un amiral gemileri ve kimi vivo yüksek düzey aygıtlarında kullanılan bu teknolojiye katılacak.

Peki ultrasonik teknolojinin yararı ne?

Bu teknolojinin, bizim de tecrübelerimize nazaran, kilidin daha süratli ve daha hakikat bir halde açılmasını sağlama potansiyeline sahip olduğu belirtiliyor. Bu aygıtların geliştirilme süreci şimdi erken etapta ve yıl sonunda Çin’de, muhtemelen 2025 başlarında milletlerarası pazarda piyasaya sürülecek.

Gelecekte değişiklikler olabileceğine dikkat çekilirken, ultrasonik parmak izi okuyucuların daha fazla aygıtta görülmesi heyecan verici. Xiaomi 15 ve OnePlus 13’ün ultrasonik parmak izi sensörlerine geçiş yapması, akıllı telefon pazarında kıymetli bir tesir yaratacak

Bu gelişmeler, taşınabilir aygıtlarda güvenlik ve kullanım kolaylığı alanında yeni standartlar belirleyebilir. Pekala sizce, bu teknolojinin kullanıcı tecrübesine katkıları neler olabilir? Görüşlerinizi aşağıdaki paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.