xiaomi-14-ultra-tanitildi-iste-telefonlu-fotograf-makinesi-bu-dedirten-ozellikleri-NsX7fAUh.jpg

Xiaomi 14 Ultra Tanıtıldı: İşte “Telefonlu Fotoğraf Makinesi Bu” Dedirten Özellikleri…

Son yıllarda gitgide kızışan en üst düzey akıllı telefon pazarında firmalar peş peşe yeni eserlerini tanıtıyor. Bu firmalardan biri olan Xiaomi, kendi amiral gemisi 14 Ultra’nın Çin lansmanını gerçekleştirdi. Akıllı telefonun en çok dikkat çeken noktası ise fotoğraf çekme kapasitesi oldu. 

Leica ile Xiaomi iş birliği devam ediyor. 

Mayıs ayında piyasada olması beklenen akıllı telefonda önde bir geride dört kamera bulunuyor. Aygıtın fotoğraf çekme kapasitesi o kadar yüksek ki akıllı telefonunuzun kamerası yokmuş da kameranızın telefonu varmış üzere hissetmeniz epey mümkün. Ana kamera LYT 900, öbür üç kamera ise IMX 858 sensör kullanıyor. Akıllı telefon saniyede 150 kare fotoğraf çekebiliyor ve fotoğraf kalitesini de yapay zekâ yardımıyla güçlendiriyor. 

Lensler ortasında çok akıcı geçiş sağlayan kamera sistemi, 4K 120 FPS’e kadar çekim yapmayı mümkün kılıyor. Akıllı telefonda 8K 24 FPS takviyesi de bulunuyor. Ayrıyeten bu görüntüler için 360 derece ses kayıt sağlayan bir mikrofon sistemi de bulunuyor. 

Cihazda irtibat manasında da yeni jenerasyon Wi-Fi teknolojisi olan Wi-Fi 7 bulunuyor. Telefonun işlemcisi ise Snapdragon 8 Gen 3 olarak açıklandı ve şaşırtmadı. 5300 mAh’lik batarya, silikon karbon bazlı olarak duyuruldu lakin global pazara telefon farklı batarya ile gelebilir. Bu batarya değişimi ile birlikte sensörlere daha çok yer açılıyor. Kaldı ki telefonun ek kamera kılıfında da Type-C ilişkili batarya bulunuyor. Aygıtta 90W kablolu 80W kablosuz süratli şarj bulunuyor. 

Detaylar geliyor…

Comments are closed.