x-twitter-bot-ve-spam-hesaplara-tekmeyi-vuracak-OvmykmMN.jpg

X (Twitter), bot ve spam hesaplara tekmeyi vuracak!

Son devirlerde X‘teki (Twitter) bot ve spam hesapların sayısı bir oldukça arttı. Bu durum platformun algoritması üzerinde olumsuz bir durum yaratıyor. Neyse ki X (Twitter) Güvenlik takımından kıymetli bir açıklama geldi. Buna nazaran kelam konusu hesaplar kapatılacak. İşte ayrıntılar…

X (Twitter), bot ve spam hesapları temizleyecek

X (Twitter) güvenlik grubu, platform kurallarını ihlal eden bot ve spam hesapların kaldırılması için çalışmaların başlatıldığını duyurdu. Buna nazaran takım, bu adım ile platformu daha inançlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Açıklamaya nazaran bot ve spam hesapların platformdan kaldırılması nedeniyle takipçi sayılarında değişiklikler yaşanabileceği belirtiliyor. Bu paklık sürecinin ne kadar süreceği ise bilinmiyor. Kestirimler, birkaç gün içinde tamamlanacağı tarafında.

Aslına bakacak olursak X‘in (Twitter) CEO’su Elon Musk, platformdaki spam hesaplara karşı uzun bir müddettir çalışmalar yürütüyor. Hatta platformu devraldığında bununla ilgili birçok açıklama yaptı. Yani spam hesaplara resmen savaş ilan etti. Bu bağlamda şirket, yakında farklı adımlar da atabilir.

X’in (Twitter) güvenlik grubu tarafından yapılan açıklama şu biçimde;

“Bugün, platform manipülasyonu ve spam’e karşı Kurallarımızı ihlal eden hesapları ortadan kaldırmak için kıymetli ve proaktif bir teşebbüs başlatıyoruz. Kaldırdığımız hesaplarda doğruluğu hedeflerken, X’in inançlı kalmasını ve botlardan arınmasını sağlamak için geniş bir ağ oluşturuyoruz. Sonuç olarak, takipçi sayılarında değişiklikler gözlemleyebilirsiniz.”

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.