windows-11in-baslat-menusu-degisiyor-nasil-gorunecek-VXccnQVa.jpg

Windows 11’in Başlat menüsü değişiyor! Nasıl görünecek?

Microsoft, son vakitlerde Windows 11’e yapay zeka özellikleri getirmekle meşgul. Copilot asistanıyla birlikte büyük ses getiren şirket, dizaynda da birtakım değişikliklere gitmek istiyor üzere duruyor. Windows 11 Başlat menüsünün değişeceği ortaya çıktı.

Windows 11 Başlat menüsünde Tüm Uygulamalar artık bu türlü olacak

Twitter’da yapılan paylaşımlara nazaran, Microsoft nihayet Windows 11’in Başlat menüsünde daha fazla esneklik sağlayabilir. Windows 11 önizleme 22635.3420 derlemesini test eden kullanıcılar, “Tüm Uygulamalar” listesinin değişeceğini fark etti.

Şu anda Başlat menüsünde Tüm Uygulamalar kısmına gittiğinizde liste görünümü yer alıyor. Lakin Microsoft’un ızgara sistemine de yer vereceği ve kullanıcılara bu iki görünüm ortasında seçim imkanı tanıyacağı belirtildi.

Windows kullanıcıları bir müddettir Geri Bildirim Merkezi’nde Başlat menüsüne ait taleplerde bulundu. Izgara nizamı, bilhassa daha büyük ekranlı aygıtlarda uygulamalara göz atmayı kolaylaştırıyor. Ayrıyeten alandan randıman elde etme açısından da daha verimli.

Windows Insider topluluğunun ağır ilgisini gösteren bu teklife 1500’den fazla kullanıcı oy verdi. Yeni görünüm seçeneği şimdi resmi olarak duyurulmamış olsa da, Microsoft’un testlere başladığını söylemek mümkün.

Windows 11 önizleme 22635.3420 derlemesini kurduktan ve gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, Başlat menüsünde tüm uygulamaları alfabetik olarak bir ızgara biçiminde sıralandığını görmek mümkün.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok pahalı.

Comments are closed.