whatsappin-yeni-tasarimi-ortaya-cikti-UidHUUN4.jpg

WhatsApp’ın yeni tasarımı ortaya çıktı!

Uzun yıllardır kullanıcıların haberleşme için ana uygulama tercihi olan WhatsApp, son vakitlerde Meta geliştiricilerinin adımlarıyla birçok değişime uğradı. Bilhassa Topluluklar, yayın kanalları ve varlıklı durum güncellemeleri üzere yeni özelliklerle, WhatsApp’ın öbür platformlarla rekabet gücü arttı. Bu güncellemelerin yanı sıra, uygulamanın arayüzünde yapılan değişiklikler de dikkat çekiyor. Gelin yeni WhatsApp dizaynına birlikte göz atalım.

WhatsApp yeni arayüz tasarımı renksiz olacak!

WhatsApp, ekseriyetle arayüz güncellemelerini nadiren yapar ve daha çok yeni özelliklere odaklıdır. Fakat son vakitlerde yapılan değişiklikler, estetik açıdan da değerli adımların atıldığını gösteriyor. Bilhassa alt gezinim çubuğuna yapılan geçiş, kullanıcı tecrübesini değerli ölçüde düzgünleştirdi. Artık uygulama, daha kullanıcı dostu bir arayüze sahip.

WhatsApp yeni dizaynının kullanıcılar ortasında kimi tartışmalara yol açtığı da görülüyor. Örneğin yeni alt çubuk tasarımı, arama çubuğunu gölgede bırakabiliyor ve bu da kullanıcıların arama fonksiyonunu zorlaştırabiliyor. Lakin beta sürümünde yapılan güncellemelerle bu tıp problemlerin tahlile kavuşturulmaya çalışıldığı görülüyor.

WhatsApp yeni renksiz dizaynına göz atacak olursak, bembeyaz bir arayüz ile karşı karşıya olacağımızı görüyoruz. Kimisi bu sadeliği beğenebilir lakin kimisi de eski yeşil yüklü tasarımı bırakmak istemeyebilir.

WhatsApp’ın yenilenen arayüzü, kullanıcıların geri bildirimlerine nazaran şekillenmeye devam ediyor. Meta geliştiricileri, kullanıcıların gereksinimlerine ve tercihlerine daha âlâ ahenk sağlayabilmek için daima olarak güncellemeler yapmayı hedefliyor. Bu sayede, WhatsApp’ın rakiplerine karşı rekabet gücünün artması ve kullanıcıların daha şad olması amaçlanıyor.

Siz yeni WhatsApp tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.