whatsappin-durum-sayfasina-yeni-bir-tasarim-geliyor-iste-birinci-ekran-imgesi-mQmWGwOf.jpg

WhatsApp’ın Durum Sayfasına Yeni Bir Tasarım Geliyor: İşte Birinci Ekran İmgesi

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a yeni bir tasarım değişikliği geleceği ortaya çıktı. 2.24.4.23 kodlu Android beta sürümde tespit edilen bu yeni değişiklik, uygulamanın durum kısmının değişeceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcıların paylaştıkları durumlar, artık daha büyük bir alanda gösterilecek.

WhatsApp’ın mevcut durum sayfası, kullanıcının ismini ve küçük bir yuvarlak içine alınmış durumun ön izlemesini sunuyor. İşte geliştirilmekte olan yeni tasarım, bunun yakında değişeceğini gösteriyor. Yeni durum sayfası, artık dikdörtgen şekle sahip olacak ve nispeten büyük bir ön izleme görünümü sağlayacak.

WhatsApp’ın yeni Durumlar tasarımı bu türlü görünecek:

Geliştirme basamağındaki yeni dizaynla kullanıcılar, artık daha öbür bir halde durum eklemesi yapacaklar. Evvelce profil resmi üzerine dokunan kullanıcı, yeni tasarım kullanıma sunulduğu vakit kendisi için ayrılan dikdörtgenin üzerine dokunacak. Daha sonra da paylaşım yapacak.

WhatsApp, tekrar tasarlanan durum sayfasına ait rastgele bir açıklama yapmadı. Hâl bu türlü olunca yeni dizaynın ne vakit kullanılabilir olacağına ait rastgele bir bilgiye sahip değiliz. Fakat WhatsApp, son periyotlarda arayüz çalışmalarını hızlandırdı. Yani yenilenen durum sayfası için çok fazla beklemeyebiliriz.

Comments are closed.