whatsapp-android-surumune-gelecek-yeni-emojiler-ortaya-cikti-cxK65tJn.jpg

WhatsApp Android Sürümüne Gelecek Yeni Emojiler Ortaya Çıktı

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp için “2.24.6.7” kodlu Android beta sürüm yayımlandı. Bu sürüm, uygulamaya küçük lakin tesirli bir ekleme yapılacağını gözler önüne serdi. WhatsApp’ın kararlı sürüm kullanıcıları, çok yakında birkaç yeni emoji kullanabilecekler.

iPhone sahipleri, birkaç gün evvel yayımlanan iOS 17.4 ile 6 yeni emoji ile tanışma imkânı yakaladılar. Bu emojiler, WhatsApp’ta badire yaratıyordu. Zira Android ekosisteminde destek verilmiyor, bu da emojinin Android telefon sahibi tarafından görüntülenememesine yol açıyordu. Bunun farkına varan WhatsApp, bir güncelleme ile Unicode 15.1 kapsamında olan yeni emojilerin görüntülenmesini sağladı.

WhatsApp’ın son Android beta sürümü, bu emojileri klavyeye ekleyecek:

Aslına bakacak olursak WhatsApp’ın Android sürümüne 6 yeni emoji eklenmesi, bu taşınabilir uygulama için çok da büyük bir gelişme değil. Lakin geliştiriciler, bu atılım sayesinde iOS ile Android ortasındaki sürdürülebilir bağlantısı artırmış oldular. Artık yalnızca iPhone sahipleri değil, Android telefon kullanıcıları da üstteki emojileri aktif olarak kullanabilecekler.

Ancak burada kıymetli bir konu var. Yeni emojiler, şimdilik sadece 2.24.6.7 kodlu Android beta sürümü kullananlar tarafından deneyimlenebilecek. Kararlı sürüm kullanıcıları, yeni emojileri kullanmak için bir müddet daha bekleyecekler. Bu bekleyişin ne vakit sona ereceği ise şimdilik bilinmiyor. Tekrar de sürecin fazla uzamayacağını düşünüyoruz.

Comments are closed.