vivonun-yeni-katlanabilir-telefonu-icin-geri-sayim-j8NsclEw.jpg

vivo’nun yeni katlanabilir telefonu için geri sayım!

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki çalışmalarına devam ediyor. Çinli marka bu kapsamda çok yakında X Fold 3 serisini kullanıcıların beğenisine sunacak. Modellerle ilgili gelen sızıntıların sayısında da önemli bir artış kelam konusu. Bu da lansmanın yakında olacağının bir göstergesi. Son olarak serinin standart modeli değerli bir eşiği aştı. İşte vivo X Fold 3 bilinen özellikleri ve potansiyel tanıtım tarihi!

vivo X Fold 3 bilinen özellikleri ve tanıtım tarihi

Yaklaşan Vivo X Fold 3, V8073L0E0-CN model numarasıyla 3C data tabanında ortaya çıktı. Liste telefonun rastgele bir özelliğini ortaya çıkarmazken, tanıtımın ise yakında yapılacağına dair değerli ayrıntıları gözler önüne seriyor.

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, yaklaşan vivo X Fold 3’ün mevcut amiral gemisi yongası Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3′le gelecek ilk katlanabilir telefon olacağını söyledi. X Fold 3 Pro’nun da emsal bir durumla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm mimariyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Ayrıyeten marka yeni yongada Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik ünitesine yer veriyor.

Modelde 50 Megapiksel ana, 50 Megapiksel ultra geniş açı ve 64 Megapiksel periskop sensörlerinden oluşan üçlü kamera konseyimi karşımıza çıkacak. Dahası, akıllı telefonun ana kamerası selefinin yaptığı üzere 60 FPS suratında 4K görüntü çekebilecek.

vivo’nun mart ayında büyük bir aktiflik düzenlemesi bekleniyor. Son periyotta artan sızıntıları da dikkate alarak üreticinin kelam konusu aktiflikte Vivo X Fold 3 ve X Fold 3 Pro‘yu görücüye çıkarması hayli beklenen. Ayrıyeten birçok kaynak da aktifliğin firmanın katlanabilir telefonlara mesken sahipliği yapacağını düşünüyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.